Глас на Америка

„Пред 15 години тоа беше незамисливо“, коментира американски адмирал. Кинеска поморска флота оперира во Северниот дел на Атлантскиот океан, а руски подморници ...
сите 6 | | | веќе видена

InfoWars, на чело со Алекс Џонс, тврдеше дека терористичките напади во 2001-та, и убиството во училиштето Сенди хук, се измама Неколку големи компании денеска ...
сите 7 | | | веќе видена

Додека од Запад секојдневно стигнува дипломатска поддршка за референдумот, во Македонија се обединуваат застапниците на бојкотот „Сакаат да ни го уништат ...
сите 150 | | | веќе видена

И покрај тоа, нови истражувањата на јавното мислење покажуваат дека нема голема промена во генералните ставови кон имиграцијата Жителите на гратчето Гетисбург, ...
сите 8 | | | веќе видена

Напиша аналитичарот за Балканот на неговиот блог Peacefare.net. Косовскиот претседател Хашим Тачи јасно кажа дека има намера да разговара со српскиот ...
сите 188 | | | веќе видена

Претседателот ги обвини медиумите за пишување „лажни вести“ и ги окарактеризира извештаите за руското мешање во изборите во САД како „погрешна информација“. ...
сите 8 | | | веќе видена

188 пожарникари од двете земји ќе се вклучат во справување со шумските пожари во Калифорнија, Орегон и Вашингтон САД ќе добијат меѓународна помош во борбата ...
сите 54 | | | веќе видена

Групите за заштита на животна средина го осудуваат предлогот Администрацијата на претседателот Доналд Трамп објави план за замрзнување на стандардите за ...
сите 11 | | | веќе видена

next