Глас на Америка

Трамп резервиран дека ќе се обезбедат неопходниот број гласови за гласање Еден ден откако американскиот претседател Доналд Трамп потпиша извршна наредба да се ...
сите 88 | | | веќе видена

Првпат тој ќе се соочи со четири силни кандидати, кои го претставуваат целиот политички спектрум на државата Пред генералните и претседателски избори закажани ...
сите 266 | | | веќе видена

Според медиумски извештаи, се очекува администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да предложи спојување на Одделот за образование и Одделот за ...
сите 38 | | | веќе видена

Претседателот вчера донесе извршна наредба да се стопира одвојувањето деца од нивните родители на границата со Мексико Демократите реагираат дека претседателот ...
сите 57 | | | веќе видена

Поранешниот архиепископ на Вашингтон е расчинет од страна на Ватикан поради наводите дека тој сексуално злоупотребувал тинејџер пред речиси 50 години, кога бил ...
сите 15 | | | веќе видена

Прифатливоста на сексуалните односи меѓу тинејџерите пораснала за 10 проценти во споредба со истражувањето направено во 2013-та година Се повеќе Американци ...
сите 7 | | | веќе видена

Републиканскиот конгресемен го истакна значењето на известувањето во таканаречената мека дипломатија Гласот на Америка и Радио Слободна Европа имаат огромно ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот најави, претседателот го повика да ја почне процедурата за импичмент. Претседателски потпис на договорот нема да има. Експертите сметаат дека доколку ...
сите 182 | | | веќе видена

Иако официјално бегалската рута низ Македонија е затворена, процесот не е сосема прекинат, предупреди активистката Ленче Здравкин, за Гласот на Америка ...
сите 29 | | | веќе видена

Меѓународната заедница повика на смирување на ситуацијата и на мирни протести Со мнозинство поголемо од потребното собранието го ратификуваше договорот за ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на САД вчера се сретна со републиканските законодавци Претседателот на САД Доналд Трамп на состанокот со републиканските законодавци соопштил ...
сите 118 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во ОН Ники Хејли изјави дека Советот предолго ги заштитувал оние што ги прекршуваат човековите права САД официјално најавија дека ...
сите 16 | | | веќе видена

Ова се случува додека се интензивираат повиците за прекин на политиката на одвојување на децата од родителите кои илегално се обиделе да ја поминат јужната ...
сите 138 | | | веќе видена

Со исклучок на Абубакар Шекау на Боко Харам, ниту еден африкански терористички лидер не е прогласен за мртов онолку пати колку што е Белмохтар Во еден извештај ...
сите 9 | | | веќе видена

Бразил беше домаќин на последниот Мундијал, за што беа потрошени околу 11 милијарди долари Светското фудбалско првенство во Русија, е најскапото досега, со ...
сите 9 | | | веќе видена

next