Глас на Америка

„И двајцата ќе се обидеме ова да го направиме мошне специјален момент за светскиот мир“, истакна Трамп преку Твитер Американскиот претседател Доналд Трамп, ...
сите 172 | | | веќе видена

Ослободените ги кренаа рацете во знак на победа, веднаш штом излегоа од авионот Претседателот Доналд Трамп лично ги пречека и им посака добредојде на тројцата ...
сите 180 | | | веќе видена

Белата куќа соопшти дека обвинувањата се неосновани Белата куќа ги осуди медиумите, кои вчера објавија дека брошурата, која првата дама Меланија Трамп ја ...
сите 53 | | | веќе видена

Долгогодишната оперативка и актуелна заменичка директорка на ЦИА, Џина Хаспел вети дека нема да ја обнови програмата за испрашување кое е потенцијална пречка ...
сите 11 | | | веќе видена

Најзначајната победа за претседателот е во Западна Вирџинија, каде беше поразен Дон Бленкеншип Гласачите во четири американски сојузни држави, вчера ги избраа ...
сите 7 | | | веќе видена

На традиционалниот појадок со амбасадорите, вицепремиерот Бујар Османи порача дека шансата не смее да биде испуштена На денот кога се слави формирањето на ...
сите 31 | | | веќе видена

Помпео во мисија за организирање на деталите од средбата Доналд Трамп - Ким Јонг Ун Американскиот државен секретар Мајк Помпео е во Пјонгјанг на подготовки за ...
сите 204 | | | веќе видена

Францускиот министер за надворешни работи Ле Дриан Жан-Ив изјави дека договорот не е мртов По одлуката на претседателот Доналд Трамп да ги повлече САД од ...
сите 180 | | | веќе видена

Сенаторот Бен Кардин и адмиралот Џејмс Ставридис го коментираат спорот со Грција „Разбирам дека е предизвик. Не сум дел од таа историја, и затоа не сакам да ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп и кинескиот претседател Ши Џинпинг по телефон разговарале за најновиот развој на Корејскиот полуостров и за трговските ...
сите 192 | | | веќе видена

next