Глас на Америка

Изразија поддршка за натамошните чекори од имплементирањето Од САД пристигнаа реакции и од Конгресот. Конгресменот Џим Бенкс кажа дека е задоволен што ...
сите 4 | | | веќе видена

Напната политичка атмосфера во земјата по обелоденувањето на намерите на владата за договорот со Грција. Премиерот и шефот на дипломатијата дојдоа кај ...
сите 48 | | | веќе видена

Трите земји заеднички го победија Мароко Фудбалското управно тело им ја додели улогата на домаќин за организирање на Светското првенство во 2026-та година, на ...
сите 12 | | | веќе видена

"САД им честитаат на премиерите Алексис Ципрас и Зоран Заев и го поздравуваат историскиот договор за решавање на спорот за името. Решението ќе биде од корист ...
сите 117 | | | веќе видена

Договорот предвидува потврда на македонскиот јазик во Обединетите Нации а националноста македонска како граѓани на Република Северна Македонија. Кодовите за ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп даде ексклузивно интервју за надворешната соработничка на Гласот на Америка Грета ван Сустерн по Самитот во Сингапур со ...
сите 180 | | | веќе видена

Грчките медиуми утрово објавија дека договорот е постигнат меѓу премиерите Заев и Ципрас и треба да се официјализира по телефонскиот разговор во текот на ...
сите 207 | | | веќе видена

Премиерот смета дека е блиску до договор со Грција. Целта е да се постигне фер договор кој ќе го јакне идентитетот. Референдумот ќе се одржи наесен. Коѕијас ...
сите 155 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј е во несекојдневна позиција - дали ќе ја избере страната на САД или на европските лидери? Французите и Канаѓаните беа ...
сите 16 | | | веќе видена

Жители на неготински Тимјаник, тврдејќи дека се загрижени за безбедноста на своите деца, не дозволуваат сместување на четири деца со интелектуална попреченост ...
сите 62 | | | веќе видена

next