Глас на Америка

Според Претседателот, договорот со Грција е кривично дело. Спикерот Џафери ќе го врати договорот на повторно гласање во Парламентот. Премиерот Заев ја понуди ...
сите 199 | | | веќе видена

Ваквата реакција уследи, откако ресторан во Вирџинија побара портпаролката на Белата куќа да замине, бидејќи работела за претседателот Претседателот на САД ...
сите 29 | | | веќе видена

Трамп вели дека сегашниот систем за имиграција „е предмет на исмевање во светот“ Американскиот претседател Доналд Трамп кажа дека лицата кои илегално влегуваат ...
сите 73 | | | веќе видена

Вашата исхрана влијае на бактериите во вашиот стомак. Бактериите од вашиот стомак влијаат на вашето расположение Микробите може да поттикнуваат анксиозност кај ...
сите 3 | | | веќе видена

Извештај ОН посочува на големи социјални разлики во американското општество Извештај подготвен од специјалниот известувач на ОН за екстремна сиромаштија и ...
сите 8 | | | веќе видена

На владините агенции ќе им биде потребна дозвола, со цел да добијат податоци за движењето и локацијата на нивните корисници Врховниот суд на САД донесе одлука ...
сите 22 | | | веќе видена

Федералното истражно биро неодамна ова го соопшти во својата најнова студија Постојат многу теории за тоа што ги мотивира учесниците во масовните убиства. Се ...
сите 2 | | | веќе видена

Европската унија денес воведе царини за американски производи вредни милијарди долари Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ќе воведе царини од ...
сите 27 | | | веќе видена

Досега се пријавени 25 случаи на вработени со здравствени симптоми. Куба негира вмешаност Уште еден вработен во американската амбасада во Хавана, Куба, се ...
сите 6 | | | веќе видена

На обвинителната клупа ќе седат петмина пратеници, поранешниот министер за внатрешни Митко Чавков, организаторите на протестите „За Заедничка Македонија“ и ...
сите 41 | | | веќе видена

next