Глас на Америка

Утре, настанот на деценијата, се очекува го следат милиони гледачи Подготовките за утрешната кралска свадба во Британија се во тек. Во меѓувреме, историчарите, ...
сите 237 | | | веќе видена

Најавена лидерска средба за консултации за предлогот „Република Илинденска Македонија“ - дали е тоа опцијата која вчера била утврдена како прифатлива за двете ...
сите 394 | | | веќе видена

Грчките судии сметаат дека тие нема да добијат фер судење во Македонија. Двајцата бегалци од тајната полиција ги чекаат уште два процеси во Грција, за ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот ја негираше аферата, но, неодамна потврди дека му исплатил на адвокатот средства, со цел да спречи лажни обвинувања Претседателот на САД Доналд ...
сите 10 | | | веќе видена

Ова е заклучок на Комисијата, по 14 месеци аналитичка работа на членовите и проверка на изворите Претседавачот со Сенатската комисија за разузнавање Ричард Бур ...
сите 66 | | | веќе видена

Целта е да осигура дека средбата меѓу Трамп и Ким Јонг Ун ќе се одржи успешно Јужна Кореја настојува да се одржи планираната средба меѓу севернокорејскиот ...
сите 194 | | | веќе видена

Токио во моментов е најголемиот град на планетата со 37 милиони жители, веднаш зад него е Њу Делхи со 29 милиони Шеесет и осум проценти од светската популација ...
сите 10 | | | веќе видена

Флорида е дом на 1,5 милиони маргинализирани случаи и стана центар на дебатата по прашањето дали на поранешните осуденици во САД, по отслужување на затворските ...
сите 2 | | | веќе видена

25 години ги поддржуваме македонските аспирации за приклучување во НАТО, и сакаме да напредувате, рече амбасадорот на САД Џес Бејли Очекувањата се големи дека ...
сите 205 | | | веќе видена

next