Глас на Америка

Ќе биде критично ако нема покана. Тоа ќе биде јасна порака дека можете да преземате тешки чекори и на крај да не бидете наградени, вели во интервју за Гласот ...
сите 244 | | | веќе видена

Експертите велат дека властите во Северна Македонија треба да ги разгледаат сите критики од западните земји и пријатели Предупредувањата на државниот секретар ...
сите 14 | | | веќе видена

Веруваме дека Северна Македонија и Албанија треба да добијат зелено светло и да почнат преговори за членство, порача од Скопје шефот на австриската дипломатија ...
сите 133 | | | веќе видена

Од почетокот на протестите пред една недела, беа убиени повеќе од 100 лица, а над 6.000 други беа повредени Властите на Ирак се заложија дека ќе побараат ...
сите 30 | | | веќе видена

Тие дојдоа до нови сознанија за кислородот, кои можат да помогнат во новите начини за борба против анемијата, ракот и други болести Двајца Американци и еден ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот ги објасни неговите барања од странски влади за истрага на политичките противници Претседателот на САД Доналд Трамп вели дека има уставна обврска ...
сите 152 | | | веќе видена

Државниот секретар рече дека владеењето на правото и борбата против корупцијата се важни за приклучувањето на Северна Македонија во НАТО и ЕУ САД ќе останат ...
сите 68 | | | веќе видена

Хотелот се согласи да плати помеѓу 735 и 800 милиони долари за жртвите при масовно пукање на концерт во 2017 година Адвокатската фирма, која ги застапуваше ...
сите 82 | | | веќе видена

Еден разговор покажува како поранешниот американски претставник во Украина ветува патување за Зеленски во Вашингтон во замена за истрага Високи американски ...
сите 159 | | | веќе видена

САД досега инвестирале над 1,5 милион долари во културните богатства во Македонија, како Шарената џамија во Тетово, Даут Пашиниот амам во Скопје, црквата ...
сите 16 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД денес во Аризона рече дека американските граѓани имаат право да ги слушнат фактите Потпретседателот на САД Мајк Пенс го одбрани ...
сите 137 | | | веќе видена

Донесувањето на Законот за јавното обвинителство не е услов за добивање датум, но на земјите членки им е важно разрешувањето на случајот Рекет и усвојувањето ...
сите 46 | | | веќе видена

Јовановски денеска беше во Апелација каде треба да се одлучи околу неговата жалба за укинување на мерката притвор. Вели дека ќе ја докаже својата невиност во ...
сите 734 | | | веќе видена

На денешната церемонија присуствуваа меѓународни групи за човекови права, пријатели и колеги, меѓу кои извршниот директор на Амазон Џеф Безос Истанбул денес ...
сите 11 | | | веќе видена

Дипломатите во Скопје им порачуваат на двете главни партии да престанат со поделбите зарадите иднината на земјата Се интензивираат повиците на опозицијата за ...
сите 238 | | | веќе видена

next