Глас на Америка

Човекот кој беше фатално застрелан во Портланд, Орегон, за време на судирите на поддржувачите на американскиот претседател Доналд Трамп и демонстрантите од ...
сите 19 | | | веќе видена

САД се близу да надминат шест милиони потврдени случаи на коронавирус, заедно со 183.000 смртни случаи. Четири средно-западни држави неодамна известија за ...
сите 760 | | | веќе видена

Објавата доаѓа како дел од говорот на претседателот за прифаќање на републиканската претседателска конвенција, што го одржа од синоќа од Белата куќа. ...
сите 149 | | | веќе видена

Претседателот вчера, во 70-минутен говор, официјално ја прифати републиканската претседателска номинација Претседателот на САД Доналд Трамп, за време на ...
сите 42 | | | веќе видена

Агенцијата објави дека околу 463 милиони деца немаат опрема или електронски пристап за да следат настава преку телевизија, радио или интернет Фондот за деца ...
сите 15 | | | веќе видена

Оваа бројка претставува индикатор за втор бран на ширење на вирусот, принудувајќи ги работодавците повторно да го затворат бизнисот Одделот за труд на САД ...
сите 31 | | | веќе видена

Експерите со кои зборуваше „Гласот на Америка“ не се уверени во тврдењата на опозициските партии дека оваа влада ќе има кус рок на траење Процесот на избор на ...
сите 3 | | | веќе видена

Вечерва претседателот се очекува да се обрати од Белата куќа, заокружувајќи ја последната вечер од Републиканската национална конвенција Претседателот на САД ...
сите 85 | | | веќе видена

Досега починаа 11 лица, а без струја останаа стотици илјади граѓани Националниот центар за урагани на САД очекува бурата Лора да прерасне во ураган од трета ...
сите 68 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД ја истакна важноста за справување со иранското малигно влијание во регионот Државниот секретар на САД Мајк Помпео рече дека се надева ...
сите 28 | | | веќе видена

Бројките на новозаболени стагнираат за разлика од регионот и Европа каде растат. Притисокот врз здравствениот систем полека се намалува што е клучно за успешна ...
сите 519 | | | веќе видена

Најавите се дека новата влада ќе биде формирана веќе на почетокот на идната недела Предлог-програмата и составот на идната влада стигна во Собранието. ...
сите 272 | | | веќе видена

Нема објаснувања за ваквата нагла промена. Експертите стравуваат дека новите прописи може да водат до намалено тестирање. Здравствените експерти се изразија ...
сите 7 | | | веќе видена

Тонот на говорот на првата дама на САД на републиканската конвенција беше поинаков од вообичаено политичката реторика од првите две ноќи од четири-дневната ...
сите 30 | | | веќе видена

next