Глас на Америка

Премиерот нема да го разреши генералниот секретар на Владата бидејќи не гледа одговорност или ароганција во неговите постапки но испрати еден од своите ...
сите 201 | | | веќе видена

Врховниот суд донесе одлука против барањето на администрацијата за вклучување на прашањето на државјанството во пописот Администрацијата на Трамп во вторникот ...
сите 16 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО за безбедносни предизвици рече дека тоа е можно да се случи на Самитот во Лондон во декември НАТО се` почесто јавно лицитира со ...
сите 5 | | | веќе видена

Документот одобрен од Папата Францис, ја реафирмира „неповредливоста“ на доверливоста на исповедта И покрај притисокот на јавноста свештениците да ги откриваат ...
сите 6 | | | веќе видена

Покажува најнов извештај на Меуѓнародната организација за труд Покачените температури како резултат на глобалното затоплување може да доведат до економски ...
сите 10 | | | веќе видена

Опозицијата обвини дека конечниот договор за софтверот е потпишан по снимениот состанок во канцеларијата на Рашковски Нема оставка од Генералниот секретар на ...
сите 261 | | | веќе видена

Истражувачката интернет страница ПроПублика го објави извештајот Одделот за домашна безбедност ги истражува наводите во извештајот дека актуелни и поранешни ...
сите 16 | | | веќе видена

Аналитичарите велат дека состанокот меѓу двете најголеми светски економии помогнал да се олеснат тензиите Состанокот меѓу претседателот на САД Доналд Трамп и ...
сите 18 | | | веќе видена

Протестите и полицијата за нивно сузбивање повторно во понеделник се на улиците во Хонг Конг, за одбележувањето на 22-рата годишнина од обединувањето на градот ...
сите 26 | | | веќе видена

Главните опозициски партии ги бојкотираа изборите и ја обвинија владата на социјалистот Рама за корупција и за претходна изборна измама Без посериозни ...
сите 118 | | | веќе видена

next