Глас на Америка

„Бариерите со кои се соочуваат жените на пазарот на труд на Западниот Балкан се структурни и рефлектираат распространета родово-базирана дискриминација“, се ...
сите 7 | | | веќе видена

Наградата подеднакво ќе ја поделат Џон Гудинаф од САД, Стенли Витингам од Британија и Акира Јошино од Јапонија Тројца научници ја добија Нобеловата награда за ...
сите 27 | | | веќе видена

Ова го соопшти адвокатот на Белата куќа, кој испрати писмо до спикерката Ненси Пелоси Белата куќа најави дека нема да учествува во повиците за неуставна ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвнителството сомничи еден од двајцата функционери од СДСМ кои беа повикани на распит во текот на истрагата. СКОПЈЕ - Пет лица и една фирма се на списокот ...
сите 464 | | | веќе видена

Сепак, властите веруваат дека сами треба да најдат решение преку дијалог и мерки Властите на Хонгконг соопштија дека не исклучуваат помош од Кина да се справат ...
сите 25 | | | веќе видена

Јовановски е пренесен во болница со возило на Итна Помош. Катица Јанева нема да зборува пред Рускоска и ќе се брани со молчење. Својот исказ и одбрана ќе ги ...
сите 267 | | | веќе видена

Нивните сознанија имаат придонес во разбирањето на еволуцијата на универзумот и местото на Земјата во вселената Тројца научници ја добија Нобеловата награда за ...
сите 43 | | | веќе видена

Неофицијално, Стејт департментот наредил тој да не се појави на сослушувањето Амбасадорот на САД во Европската Унија Гордон Сандланд, денес требаше да сведочи ...
сите 111 | | | веќе видена

Ќе биде критично ако нема покана. Тоа ќе биде јасна порака дека можете да преземате тешки чекори и на крај да не бидете наградени, вели во интервју за Гласот ...
сите 244 | | | веќе видена

Експертите велат дека властите во Северна Македонија треба да ги разгледаат сите критики од западните земји и пријатели Предупредувањата на државниот секретар ...
сите 14 | | | веќе видена

Веруваме дека Северна Македонија и Албанија треба да добијат зелено светло и да почнат преговори за членство, порача од Скопје шефот на австриската дипломатија ...
сите 133 | | | веќе видена

Од почетокот на протестите пред една недела, беа убиени повеќе од 100 лица, а над 6.000 други беа повредени Властите на Ирак се заложија дека ќе побараат ...
сите 30 | | | веќе видена

Тие дојдоа до нови сознанија за кислородот, кои можат да помогнат во новите начини за борба против анемијата, ракот и други болести Двајца Американци и еден ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот ги објасни неговите барања од странски влади за истрага на политичките противници Претседателот на САД Доналд Трамп вели дека има уставна обврска ...
сите 152 | | | веќе видена

Државниот секретар рече дека владеењето на правото и борбата против корупцијата се важни за приклучувањето на Северна Македонија во НАТО и ЕУ САД ќе останат ...
сите 68 | | | веќе видена

Хотелот се согласи да плати помеѓу 735 и 800 милиони долари за жртвите при масовно пукање на концерт во 2017 година Адвокатската фирма, која ги застапуваше ...
сите 82 | | | веќе видена

next