Глас на Америка

Илјадници мотоциклисти за последен пат се собраа викендов во Вашингтон на т.н. „Тркалачка грмотевица.“ Годишната традиција која се одржува на празникот на ...
сите 18 | | | веќе видена

Целта на настанот во македонската амбасада во Вашингтон е во САД да се промовираат македонската култура, јазик и културно наследство Предавање за сесловенските ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп и спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси продолжија со препукувањата дали тој треба да соочи со импичмент. Пелоси ...
сите 25 | | | веќе видена

За околу две недели сенатската Комисија за надворешни работи ќе има сослушување, по што Протоколот ќе се стави на гласање во Сенатот, рече сенаторот во ...
сите 35 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео го обвини шефот на кинескиот телекомуникациски гигант Хуавеи дека лажел за односите на неговата компанија со владата во ...
сите 7 | | | веќе видена

Таа е дипломат од кариера во Стејт департментот Дипломатката од кариера во Стејт департментот беше на функцијата заменик шеф на мисијата во амбасадата на САД ...
сите 9 | | | веќе видена

Жителите од ЕУ гласаат за новите пратеници во Европскиот Парламент, што треба да го исцрта курсот на Унијата во следните пет години Јужно од Копенхаген, два ...
сите 9 | | | веќе видена

Оставката е поради аудио снимка на која договара купување на масло од канабис од нелегален извор. Премиерот Заев ја почна „метлата“ од својот двор - разрешени ...
сите 151 | | | веќе видена

Брифингот во Белата куќа ќе се одржи денеска, соопштија официјални претставници Пентагон ќе ја брифира Белата куќа за можноста да бидат испратени илјадници ...
сите 130 | | | веќе видена

next