Глас на Америка

Трамп, пак, на Твитер напиша дека зборовите се навистина негови Доктор Ентони Фаучи, директор на Институтот за заразни болести и алергија на САД, во изјава за ...
сите 95 | | | веќе видена

Улогата на Судот не е да ја исправи секоја грешка во јавниот живот, рече таа во однапред објавена изјава Денес почнаа конгресните сослушувања за потврдување на ...
сите 61 | | | веќе видена

Федералното истражно биро обвини шестмина анти-владини екстремисти, а седуммина други се уапсени врз основа на обвиненија за државен тероризам. Властите за ...
сите 2 | | | веќе видена

И позната американска компанија за финансиски услуги во последниот извештај, позитивно ја оцени генералната слика Родриго Кабрал, виш економист за менаџирање ...
сите 68 | | | веќе видена

Светската програма за храна ја доби Нобеловата награда за мир за 2020 за напорите во борбата против заканата од глад. Берит Реис-Андерсен, претседавач на ...
сите 27 | | | веќе видена

Се забранува групирање на отворено и во домовите. Експретите предупредуваат дека дневните бројки допрва ќе растат. Болниците повторно се полнат со пациенти. ...
сите 459 | | | веќе видена

НАТО нема да дозволи здравствената да стане безбедносна криза.“, изјави домаќинот, генералниот секретар на НАТО Шест месеци по приемот во НАТО и ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот Доналд Трамп вели дека нема да учествува на следната претседателска дебата, откако беше соопштено дека ќе биде виртуелна, „за да се заштити ...
сите 132 | | | веќе видена

Коавторката на првиот прирачник за македонските судии и новинари, рече дека е неопходна транспарентност на судовите за да се избегне турското сценарио, каде ...
сите 32 | | | веќе видена

Во дебата што ја илустрираше поделбата во врска со одговорот на коронавирусот во државата, потпретседателот Мајк Пенс и демократската кандидатка за ...
сите 97 | | | веќе видена

Американската поетеса Луиз Глик ја доби Нобеловата награда за литература. Во образложението на Шведската Академија се наведува дека Глик има „непогрешлив ...
сите 47 | | | веќе видена

Меѓународната репутација на Кина нагло опадна по почетокот на пандемијата со корона вирус. Ова го покажува ново истражување на јавното мислење во десетина ...
сите 29 | | | веќе видена

За една недела регистрирани 1.446 новозаболени. Министерот Филипче најави нови рестрикции за да го спаси од колапс здравствениот систем. Инспекторатите со ...
сите 43 | | | веќе видена

Конгресменот Крис Смит, републиканец од Њу Џерси, изјави дека бруталноста на белоруската полиција ја шокирала јавноста и американските законодавци бараат ...
сите 73 | | | веќе видена

Преговорите за нов пакет помош за погодените од корона вирусот запреа во вторникот откако претседателот Доналд Трамп рече дека предлозите на Демократите се ...
сите 36 | | | веќе видена

next