Кинеската економија порасна за 5,3% во првиот квартал, надминувајќи ги очекувањата


Кинеската економија се прошири со побрзо од очекуваното темпо во првите три месеци од годината, потпомогната од политиките насочени кон стимулирање на растот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Испораките на мобилни телефони на Apple во Кина паднаа за 19 отсто во првиот квартал, што ја одразува заканата за доминантната позиција на американскиот гигант ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Испораките на паметни телефони на Apple во Кина паднаа за 19% во првиот квартал од годината, што е најлоша изведба од 2020 година, ...
| | веќе видена | слични

Испораките на мобилни телефони на „Apple“ во Кина паднаа за 19 отсто во првиот квартал, што ја одразува загрозената доминантна позиција на американскиот гигант ...
| | веќе видена | слични

Американската дигитална платформа за стриминг филмови и телевизиски серии Нетфликс објави скок во приходите и профитот во првиот квартал, со повеќе од девет ...
| | веќе видена | слични

Американскиот гигант Nike има намера да го отпушти секој 50-ти вработен како дел од мерките за намалување на трошоците! Компанијата во петокот ги извести ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако одолговлекуваа со воведувањето на промени кои нема да им се допаднат на корисниците, на крајот нивниот потег доведе до големо зголемување на бројот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Најлошата недела за големите технолошки акции од падот на ковид во 2020 година го одвлече Волстрит во петокот преку целта на уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 382 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 131 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинеската економија порасна за 5,3% во првиот квартал, надминувајќи ги очекувањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: