ДОДЕКА ПОБАРУВАЧКАТА ЗА HUAWEI телефоните скокна за 70%, испораките на Apple смартфоните во Кина намалени за речиси 20 проценти


Време зa читање: 3 минути Испораките на паметни телефони на Apple во Кина паднаа за 19% во првиот квартал од годината, што е најлоша изведба од 2020 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Испораките на мобилни телефони на „Apple“ во Кина паднаа за 19 отсто во првиот квартал, што ја одразува загрозената доминантна позиција на американскиот гигант ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 367 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 311 | | | веќе видена

„Ќе има сериозни последици за односите со тие земји по нивната одлука“, изјави Јакоб Блитстан, генерален директор на Министерството за надворешни работи, во ...
сите 143 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ГО ПОСЕТИ ПАПАТА Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја предводеше државно-црковната делегација во посета на Рим и Ватикан, по повод ...
сите 111 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 162 | | | веќе видена

Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 часот на крстосницата кај Башино Село близу Велес на автопатот Скопје-Гевгелија е ...
сите 237 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОДЕКА ПОБАРУВАЧКАТА ЗА HUAWEI телефоните скокна за 70%, испораките на Apple смартфоните во Кина намалени за речиси 20 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: