Глас на Америка

Портпаролот на Министерството за надворешни работи на Кина, Ванг Венбин предупреди дека ако администрацијата на Трамп не го промени односот, Кина ќе се одмазди ...
сите 67 | | | веќе видена

Најмалку 40 отсто од лицата кои ќе се заразат со вирусот, не развиваат симптоми, велат научниците Центрите за контрола и превенција на болести во САД, објавија ...
сите 79 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД и британскиот премиер Борис Џонсон разговареле за изградбата на 5Г мрежата, како и за слободен трговски договор меѓу двете држави ...
сите 83 | | | веќе видена

Целта е да се постигне договор пред Конгресот да замине на тринеделен одмор во август Спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси и лидерот на демократите ...
сите 94 | | | веќе видена

Демократскиот претседателски кандидат на САД Џо Бајден во вторник ќе објави серија економски предлози со фокус на работните семејствата додека води кампања на ...
сите 34 | | | веќе видена

Лидерите на Европската унија постигнаа договор рано во вторникот за буџетот вреден 2,1 трилион американски долари и пакетот за економска помош поради кризата ...
сите 68 | | | веќе видена

Во меѓувреме, повеќе вакцини покажаа позитивни резултати при тестирањата Научниците забележуваат прогрес во трката да се направи безбедна и ефективна вакцина ...
сите 164 | | | веќе видена

Шоу или реалност – кампањата за претседател на Вест На првиот митинг од вклучувањето во претседателската кампања во последен момент, пејачот и продуцент Канје ...
сите 8 | | | веќе видена

Кризата со коронавирусот, за која многумина се надеваа дека ќе се подобри до сега само се влоши, додека во меѓувреме истекува федералната помош Водечките ...
сите 44 | | | веќе видена

Астрофизичарите во понеделникот ја објавија најголемата 3Д мапа на Универзумот која е резултат од анализа на повеќе од 4 милиони галаксии, како и на ултра ...
сите 9 | | | веќе видена

Изборните резултати, треба да бидат опомена за двете најголеми македонски партии кои се далеку послаби од парламентарните избори во 2016 година, вели Кржалоски ...
сите 289 | | | веќе видена

Преговорите, кои првично требаше да се одвиваат само до сабота, превидено е да продолжат во понеделник попладне Лидерите на Европската унија денеска наутро ...
сите 179 | | | веќе видена

САД вчера регистрираа повеќе од 500 смртни случаи, и 63.000 нови заразени, што ги рангира први во светот во двете категории Четириесет и пет болници во ...
сите 481 | | | веќе видена

Комитетот за номинација ќе избере меѓу 3 до 5 кандидати, потоа сите 44 членови од партиската номинација ќе гласаат за финалист. Демократските партиски лидери ...
сите 3 | | | веќе видена

Штип повторно со голем број заболени. Во Свети Николе е критично. Во Скопје вирусот е широко распоространет и вон од евидентираните кластери СКОПЈЕ - Рекордни ...
сите 384 | | | веќе видена

next