Глас на Америка

„Нивното присуство во Македонија е многу значајно. Споделувањето знаења и искуства е непроценливо за сите кои се инволвирани“, изјави на пречекот на 54 ...
| | веќе видена

Поплавите се очекува да почнат утре, поради што граѓаните во потенцијално поплавените делови треба да ги напуштат нивните домови уште денеска Илјадници жители ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако не преставува закана по Русија, влезот на Македонија во Алијансата и ЕУ заедницата ќе помогне да се стабилизира историски немирниот дел на Европа, напиша ...
сите 16 | | | веќе видена

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 116 | | | веќе видена

Граѓаните сами да ги читаат и слушаат изјавите од лидерите, за да не бидат под влијание на разни пропаганди, вели долгогодишниот аналитичар за Балканот од ...
сите 5 | | | веќе видена

Потпретседателот изрази силна поддршка за Договорот од Преспа, кој кога ќе биде имплементиран ќе доведе до поголема сигурност и просперитет за целиот регион. ...
сите 42 | | | веќе видена

Ексклузивно интервју на премиерот Заев за Гласот на Америка на македонски по средбата со потпретседателот Пенс во Вашингтон Средбата со потпретседателот Пенс ...
сите 100 | | | веќе видена

Најмалку три лица се убиени, а неколку повредени во вооружениот напад во дистрибутивниот центар на синџирот аптеки „Рајт еид“ во североисточниот дел на ...
сите 41 | | | веќе видена

Петнаесет членови на рускиот екипаж загинаа при уривањето на авионот во понеделник вечерта Шефот на Военото воздухопловство на Израел денес во Москва се ...
сите 94 | | | веќе видена

Нејзините адвокати и натаму бараат ФБИ да направи истрага пред таа да сведочи во Сенатот Сенатската комисија за правосудство вели дека Кристин Блеси Форд, која ...
сите 44 | | | веќе видена

По целосна истрага на изјавата, Кристин Блеси Форд ќе сведочи пред Сенатот, велат нејзините застапници Адвокатите на Кристин Блеси Форд, која ја обвини ...
сите 32 | | | веќе видена

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 26 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на САД му се обрати на македонскиот народ во писмо, кое го објави Атлантскиот совет во Вашингтон Уште од првиот ден на вашата ...
сите 30 | | | веќе видена

Патувањето ќе го реализира компанијата „Спејс Eкс“ на Елон Маск Елон Маск, основачот и прв човек на компанијата „Спејс Eкс“ ќе праќа турист околу Месечината. ...
сите 24 | | | веќе видена

next