Глас на Америка

И покрај тоа, САД, се` уште се соочуваат со најсмртоносната епидемија на предозирање со дрога во историјата, велат експертите По неколкугодишниот нагорен тренд ...
сите 3 | | | веќе видена

По повод денешениот Ден на борба против оваа болест, СЗО забележува напредок кај овие три држави, кои никогаш досега немале толку низок процент на заразени ...
сите 2 | | | веќе видена

Укинување на визите на саудиски владини претставници за влез во САД најави Државниот секретар Мајк Помпео, како дел од мерките за убиството на новинарот Џамал ...
сите 245 | | | веќе видена

Добитното ливче изнесува 1.6 милијарди долари Најголемиот џекпот во историјата на лотаријата вчера падна во сојузната држава Јужна Каролина, каде беше ...
сите 5 | | | веќе видена

Како резултат на загриженоста за растот на светската економија и песимистичките прогнози за профитот на американските водечки компании забележан голем пад на ...
сите 17 | | | веќе видена

Фестивалот и годинава покажа дека Македонија има талентирани филмаџии На 13- тото издание на македонскиот филм во Торонто може да се опише како „семеен ...
сите 21 | | | веќе видена

Тој е во Москва на разговор за планот на Трамп да ги повлече САД од Договорот за контрола на вооружувањето од 1987-та година Советникот за национална ...
сите 102 | | | веќе видена

„Расчистуваме со хипотеките од минатото“, соопштија од партијата. Обвинувања за соработка со премиерот Заев и уцени, поткуп, закани и притисоци и кон ...
сите 281 | | | веќе видена

Претседателот Доналд Трамп изјави дека САД „ќе започнат со кратење или значајно намалување” на обемот на странска помош за Гватемала, Хондурас и Ел Салвадор, ...
сите 78 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави дека во вторник, пред парламентот, ќе ги открие деталите за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во ...
сите 367 | | | веќе видена

Кремљ изрази загриженост по најавите на претседателот на САД, Доналд Трамп за повлекување од договорот со Русија за контрола на нуклеарното оружје. Коментарите ...
сите 76 | | | веќе видена

Метју Палмер, заменикот-помошник државен секретар на САД е денеска во Скопје, на средби со владиниот и партискиот врв во Македонија. Пораката што тој ја носи е ...
сите 76 | | | веќе видена

Колоната од неколку илјади мигранти, претежно од Хондурас продолжува да се движи кон САД и покрај острите изјави на претседателот Доналд Трамп дека не се ...
сите 75 | | | веќе видена

next