Глас на Америка

Ова е трета дебата меѓу демократските кандидати, коишто треба да изберат номинација која ќе се соочи со републиканскиот претседател Трамп, кој е во кампања за ...
сите 22 | | | веќе видена

Владата се спротивстави на пресудата на судот и соопшти дека ќе поднесе жалба Шкотскиот суд денеска донесе одлука дека потегот на британскиот премиер Борис ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти песимизмот на двете страни по синоќешните разговори, владејачката ДУИ смета дека сепак решение е можно Премиерот Зоран Заев е разочаран од неуспехот ...
сите 464 | | | веќе видена

Власта и опозицијата со меѓусебни обвинувања зошто и по седум часа преговори повторно не беше најдено решение и согласност за новиот Закон за јавно ...
сите 159 | | | веќе видена

Најмалку 16 новинари биле затворени од декември 2018 година, се вели во денешниот извештај на Комитетот за заштита на новинарите Еритреја е држава со најголема ...
сите 8 | | | веќе видена

Тоа може да биде еден показател дали Северна Македонија е подготвена да се носи со сите оние предизвици и барања кои се очекуваат од неа за преговорите успешно ...
сите 327 | | | веќе видена

Употребата на електронски цигари се наведува како можна причина за пет смртни случаи и 450 случаи на заболувања на белите дробови низ државата Американската ...
сите 14 | | | веќе видена

Премиерот се надева дека ќе се договори со лидерот на опозицијата за идниот статус на СЈО Премиерот очекува одговорност од опозицијата во пресрет на лидерската ...
сите 564 | | | веќе видена

Лидерката на Хонг Конг Кери Лам отфрли било каков обид од американскиот Конгрес да усвои легислатива, со содржина за нејзината територија. Одговорот на Лам ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот одржа кампања во Северна Каролина во име на републиканецот Ден Бишоп Претседателот на САД Доналд Трамп вчеравечер одржа изборна кампања во ...
сите 32 | | | веќе видена

Американскиот претседател рече дека САД ќе треба да бидат сигурни дека имигрантите од Бахамите се правилно документирани Претседателот на САД Трамп изјави дека ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот бара предвремени избори на 15 октомври, но Долниот дом на парламентот настојува да ја отфрли идејата Кралицата на Велика Британија, Елизабета, го ...
сите 261 | | | веќе видена

Лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат придружувани од соработниците кои се инволвирани во меѓупартиските разговори за законот Утревечер во Собранието ќе се ...
сите 632 | | | веќе видена

next