Глас на Америка

Таа рече дека добро ја поднесува терапијата, и оти се надева на позитивни резултати Најстариот член на Врховниот суд Рут Гинсбург (87), денес објави дека ѝ се ...
сите 3 | | | веќе видена

Податоците за присуство на коронавирус во канализацијата можат да предупредат седум дена пред клиничките тестови Здравствените експерти истражуваат речиси ...
сите 54 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел рече дека преговорите ќе бидат многу тешки поради меѓусебните разлики Лидерите на Европската Унија денес се собраа на ...
сите 246 | | | веќе видена

Обединетите нации изјавија дека ќе бидат потребни 4,9 милијарди долари за справување со кризата од недостиг на храна Обединетите нации (ОН) изјавија дека ...
сите 13 | | | веќе видена

Кремљ ги отфрли обвиненијата на американски, британски и канадски официјални лица за хакерски напад врз истражувања за вакцини Американски, британски и ...
сите 13 | | | веќе видена

Гувернерите со различни пораки, како што се зголемува бројот на заразени во САД САД регистрираа рекордно висок број на заразени во еден ден, преку 75.000 лица, ...
сите 483 | | | веќе видена

Резултатот е тесен, но е одраз на сликата на теренот во Македонија, велат експерти и очекуваат тешки преговори за коалицирање Долгогодишните аналитичари за ...
сите 86 | | | веќе видена

Законот лани го потпиша републиканскиот гувернер на Флорида Рон ДеСантис, близок сојузник на претседателот Трамп. Врховниот суд на САД го отфрли обидот на ...
сите 13 | | | веќе видена

Тече рокот за приговор на партиите до ДИК Течат роковите за приговори на партиите за гласањето и сумирањето на резултатите од парламентарните избори. Државната ...
сите 52 | | | веќе видена

По целодневно рачно броење на гласовите Државната Изборна комисја ги соопшти резултатите од десетите парламентарни избори СКОПЈЕ - Коалицијата „Можеме“ ...
сите 767 | | | веќе видена

Во Индија вкупно досега се регистрирани речиси еден милион инфекции на коронавирус Со оглед на сè поголемиот број случаи на коронавирус, австралиската влада ...
сите 106 | | | веќе видена

Агенцијата, под чија контрола се наоѓа Гласот на Америка, ги одби барањата за коментар Непрофитната организација „Опен технолоџи фанд“ (Open Technology Fund), ...
сите 3 | | | веќе видена

Осврнувајќи се кон Авганистан, овој виш американски генерал рече дека Талибан не се придржува до договореното. Генералот на американската Централна команда, ...
сите 10 | | | веќе видена

Бројот на потврдени случаи на КОВИД-19 во САД е речиси 3,5 милиони Бројот на починати од Ковид-19 во САД се искачи над 137.000. Нов модел развиен од Институтот ...
сите 87 | | | веќе видена

Епилогот од изборите се` уште се чека Неизвесност околу конечните резултати - таква е атмосферата по вчерашните парламентарни избори. ДИК се` уште пребројува ...
сите 414 | | | веќе видена

Конечните резултати и проекциите за пратенички мандати ќе ДИК ќе ги соопшти утре. ДПМНЕ најави дека влегува во трка за формирање на Влада. ДУИ прогласи победа ...
сите 431 | | | веќе видена

Администрацијата на претседателот Доналд Трамп ја повлече одлуката странските студенти да мора да го променат универзитетот или да заминат од државата, доколку ...
сите 5 | | | веќе видена

Намалената ангажираност на граѓаните во политичкиот живот негативно влијае на демократијата, беше посочено на дебата организирана од Германскиот маршалов фонд ...
сите 4 | | | веќе видена

next