Глас на Америка

Последна посета на нашава земја на вака високо политичко ниво се случи во 2001 година од страна на тогашниот државен секретар Колин Пауел, рече претседателот ...
сите 293 | | | веќе видена

Опозициските политичари во Канбера сега сакаат да знаат дали Австралија била искористена од претседателот Трамп за дискредитирање на неговите критичари ...
сите 48 | | | веќе видена

Ако Европскиот совет не реши позитивно и не даде почеток на преговори со Северна Македонија, тогаш ќе го казни најдобриот пример меѓу државите во регионот, ...
сите 439 | | | веќе видена

Гувернерот на Калифорнија потпиша закон со кој првпат студентите од спортските колеџ-тимови ќе можат да ангажираат агенти што би преговарале за нивните цени ...
сите 4 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на САД ја продолжуваат истрагата за импичмент на претседателот Доналд Трамп со судски покани со кои бараат документи од ...
сите 170 | | | веќе видена

Холандија и Франција не заради нас, имаат своја легитимна дебата внатре, со своите граѓани, но дефинитивно, сублиматот на сите информации ме прават оптимист ...
сите 619 | | | веќе видена

Дел од жителите сметаат дека судирот на демонстрантите со полицијата е оправдан, додека други негодуваат што се нарушени мирот и нормалното функционирање на ...
сите 93 | | | веќе видена

Голем број од улиците околу седиштето на ОН во Њујорк беа затворени за сообраќај, а најголемата блокада се случуваше кога претседателот Трамп беше во кругот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Хотелиерите на охридско-струшката ривиера имаат побарувања од околу 100.000 евра од неодамна банкротираниот светски познат туроператор, Томас Кук Банкротот на ...
сите 8 | | | веќе видена

Секоја одлука донесена сега, која нема да биде јасна во однос на отпочнувањето на пристапните преговори за Северна Македонија со ЕУ ќе го торпедира ...
сите 57 | | | веќе видена

Идната недела би бил спремен да се сретнам и со шефот на опозицијата. Ако направиме исчекор водени од интересите на државата, можеме да постигнеме договор, ...
сите 71 | | | веќе видена

Спогодбата од Преспа, заедно со Договорот за пријателство со Бугарија, го забрза нашето интегрирање во НАТО и ги отстрани најголемите пречки за наша ...
сите 50 | | | веќе видена

next