Глас на Америка

Опозициската ВМРО - ДПМНЕ ги исклучи од партијата седуммината пратеници кои гласаа „за“ и обвини за уцени и притисоци. Премиерот Заев најави дека институциите ...
сите 114 | | | веќе видена

Сакам да им честитам на сите политички сили во државата, и конкретно на нејзиното лидерство за овој важен чекор", изјави Нимиц за Гласот на Америка, по ...
сите 22 | | | веќе видена

Модерна нова железничка пруга вредна 3.2 милијарди долари го скратува времето на патување од главниот град на Кенија, Најроби, до крајбрежјето за половина. ...
сите 3 | | | веќе видена

Демократите досега обезбедиле 411 милиони долари повеќе донации од републиканците за водење на кампањата Во трката за Конгресот, демократите водат во добивање ...
сите 12 | | | веќе видена

Американците продолжуваат да купуваат ливчиња за американската лотарија „Мега милионс“ иако шансите да станат инстант мултимилионери на синоќешното извлекување ...
сите 30 | | | веќе видена

Се погласни повиците на јастребите во Конзервативната партија дека можеби е потребна смена во врвот Периодов е окарактеризиран како „момент на одлука“ за ...
сите 31 | | | веќе видена

Американската администрација повторно одби да ја означи Кина како валутен манипулатор. Сепак Кина и пет други нации остануваат на листата за следење. Во ...
сите 3 | | | веќе видена

Вели, не е носталгичен, но ужива при компонирање фузија на народно, модерно и техно. Македонскиот музичар и композитор Дуке Бојаџиев живее и работи во САД веќе ...
сите 13 | | | веќе видена

Шефот на македонската дипломатија излезе со писмена изјава за вчерашната неочекувана оставка на грчиот министер за надворешни работи Македонија ќе продолжи кон ...
сите 161 | | | веќе видена

Му благодариме на Коѕијас за неговиот придонес во постигнувањето на историскиот договор, изјави Стејт департментот за грчката агенцијата АНА – МПА, по ...
сите 185 | | | веќе видена

„Саудиска Арабија ни е потребна во борбата против тероризмот, се` што се случува во Иран и на други места“, вели Трамп. Американскиот претседател Доналд Трамп ...
сите 534 | | | веќе видена

Дебатата во Собранието продолжува во петок. Хан ја повика опозицијата да „се надмине себе си“ а таа пак му врати на официјален Вашингтон дека Договорот со ...
сите 103 | | | веќе видена

next