Глас на Америка

Спикерката на Претставничкиот дом рече дека одбивањето на претседателот да соработува ќе се земе како дополнителен доказ за опструкција Претседателот на САД ...
сите 55 | | | веќе видена

Турција изјави дека се работи за одмерена и одговорна антитерористичка операција Советот за безбедност на Обединетите нации денес се среќава да разговара за ...
сите 52 | | | веќе видена

Аналитичарите очекуваат обновување на дијалогот помеѓу Косово и Србија Предвремените избори во Косово во неделата, каде што опозициската централно-левичарска ...
сите 61 | | | веќе видена

Оваа сојузна држава има историја на шумски пожари кои предизвикале штети од милијарди долари Калифорниската компанија за електрична енергија ќе исклучи од ...
сите 34 | | | веќе видена

Во Вашингтон се одржа конференција за дигиталната транформација, со поддршка на Американскиот Стејт департмент, на која експертите се согласија дека ...
сите 19 | | | веќе видена

Експертите се согласни дека многу фактори укажуваат на мешање на Русија во избори во странство и дека тоа го прави со цел да се разедини населението за да може ...
сите 17 | | | веќе видена

Судот е речиси поларизиран по партиски линија долж нацијата и како и сите нас, ќе ја земаме в предвид непредвидливоста од политичката ситуација од ...
сите 13 | | | веќе видена

„Бариерите со кои се соочуваат жените на пазарот на труд на Западниот Балкан се структурни и рефлектираат распространета родово-базирана дискриминација“, се ...
сите 7 | | | веќе видена

Наградата подеднакво ќе ја поделат Џон Гудинаф од САД, Стенли Витингам од Британија и Акира Јошино од Јапонија Тројца научници ја добија Нобеловата награда за ...
сите 27 | | | веќе видена

Ова го соопшти адвокатот на Белата куќа, кој испрати писмо до спикерката Ненси Пелоси Белата куќа најави дека нема да учествува во повиците за неуставна ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвнителството сомничи еден од двајцата функционери од СДСМ кои беа повикани на распит во текот на истрагата. СКОПЈЕ - Пет лица и една фирма се на списокот ...
сите 464 | | | веќе видена

Сепак, властите веруваат дека сами треба да најдат решение преку дијалог и мерки Властите на Хонгконг соопштија дека не исклучуваат помош од Кина да се справат ...
сите 25 | | | веќе видена

Јовановски е пренесен во болница со возило на Итна Помош. Катица Јанева нема да зборува пред Рускоска и ќе се брани со молчење. Својот исказ и одбрана ќе ги ...
сите 267 | | | веќе видена

Нивните сознанија имаат придонес во разбирањето на еволуцијата на универзумот и местото на Земјата во вселената Тројца научници ја добија Нобеловата награда за ...
сите 43 | | | веќе видена

Неофицијално, Стејт департментот наредил тој да не се појави на сослушувањето Амбасадорот на САД во Европската Унија Гордон Сандланд, денес требаше да сведочи ...
сите 111 | | | веќе видена

next