ТВ Орбис

Италијанскиот суд утврди дека вработен во државната компанија Телеком добил тумор заради повеќе од 15 години интензивно користење на мобилниот телефон, пишува ...
сите 8 | | | веќе видена

Машините се повлечени од рудникот, активности нема, а постапката во моментов е во рацете на Државниот управен инспекторат, кој веќе ги даде препораките дека ...
сите 21 | | | веќе видена

Еден полицаец и еден напаѓач се убиени во престрелка во Париз вечерва, пренесува Си Ен Ен и француското министерство за внатрешни работи. Оттаму потврдуваат ...
сите 52 | | | веќе видена

Најнапред би сакале да ве известиме дека ние како компанија постапивме по решението за прекин со работа од страна на инспекторот за животна средина на Општина ...
сите 8 | | | веќе видена

На последната одржана 64 седница, Советот на Општина Битола утврди локален акциски план за борба против трговија со луѓе и илегална миграција за периодот ...
сите 2 | | | веќе видена

Штитениците на Заводот за рехабилитација на деца со оштетен слух, говор, глас и други проблеми во развојот ќе бидат активни чинители во наставата, а не само ...
сите 17 | | | веќе видена

Според јасновидецот Хорасио Вијегас кој правилно предвиде дека Доналд Трамп ќе ја нападне Сирија, Третата светска војна ќе започне на 13 мај оваа година, ...
сите 18 | | | веќе видена

next