ТВ Орбис

Во еден пласичен сад ставете го брашното, солта и путерот. Во друг сад загрејте го млекото да биде млако и во него издробете го квасецот и ставете едно лажиче ...
сите 22 | | | веќе видена

Резултатите од една студија спроведена на Оксфорд покажуваат дека наглото оставање на цигарите е најдобар начин за откажување од пушењето. Научниците дошле до ...
сите 6 | | | веќе видена

Дали сте зборливи, непоправливо романтични или пак сте кавгаџија и „молчелива“ личност? Овие ваши особини можат да влијаат на вашето здравје. Психолозите велат ...
сите 19 | | | веќе видена

next