ТВ Орбис

Ни врнежливото време вчера попладне неможеше да ја наруши славеничката атмосфера на ресенските матуранти од СОУ „Цар Самоил“ кои и оваа година во духот на ...
сите 36 | | | веќе видена

Почесниот конзулат на Република Србија во Република Македонија со седиште во Битола, го организира седмиот Меѓународен научен симпозиум на тема „Врските меѓу ...
сите 9 | | | веќе видена

Само љубителите на виното знаат дека една чаша од овој магичен пијалак може да го реши кој било проблем. Виното ни дава утеха по долгиот и напорен ден на ...
сите 3 | | | веќе видена

Судските патолози соопштија во четврток дека американскиот музичар Крис Корнел извршил самоубиство со бесење, пренесува Макфакс. Корнел(52) беше пронајден во ...
сите 31 | | | веќе видена

Јапонската принцеза Мако би можела да го загуби својот кралски статус доколку се омажи за некој обичен и без статус. 25-годишната принцеза, која е најстара ...
| | веќе видена

По повод Меѓународниот ден на музеите денес во битолскиот музеј беше промовирана монографијата „Хераклеа Линкестис – истражувања 2008-2014” од авторите: ...
сите 33 | | | веќе видена

КАКО ДЕЛ ОД АКТИВНОПСТИТЕ ВО ПРЕСРЕТ НА ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК ОУ СВ КИРИЛ И МЕТОДИЈ ЗА АЛУРЕАТ НА УЧИЛИШТЕТОТ ЗА УЧЕБНАТА 2016/17 ГОДИНА ГО ПРОГЛАСИ МАКЕДОНСКИОТ ...
сите 75 | | | веќе видена

next