ТВ Орбис

Официјален Вашингтон уште еднаш упати поддршка на процесот на преговори во спорот за името по информациите дека Македонија и Грција се пред конечен договор. – ...
сите 444 | | | веќе видена

Можеби некој си игра и во Синодот, не можам да тврдам, ни да напаѓам, не сакам да си ја грешам душата, но може некој манипулира и во Синодот со нас архиереите, ...
сите 113 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски во продолжението на седницата за владината реконструкција и порача на Владата дека требало да ги слушне критиките ако ...
сите 4 | | | веќе видена

Пратеникот Амди Бајрам на собраниската дискусија за реконструкција на Влада изјави дека го потврдува ставот оти тој е во коалиција со тој што е на власт. – Жал ...
сите 31 | | | веќе видена

Пратеникот во германскиот Бундестаг Метин Хакверди пренесе силна поддршка да се продолжи со процесот на заокружување на решението за спорот што ги кочи ...
сите 39 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби денеска од собраниската говорница ја повика опозицијата да гласа „за” изборот на новите министри и побара поддршка бидејќи целта ...
сите 26 | | | веќе видена

Поради отсуство на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска се одложи судењето против неа за случајот „Тенк“. -Адвокатите ме ...
сите 91 | | | веќе видена

Во текот на денешниот четврточен ден времето во државава ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер претежно од северен ...
сите 295 | | | веќе видена

Македонскиот премиер Зоран Заев во ист коверт ги ставил неговата молба до Вселенскиот патријарх Вартоломеј и писмото на владиците од Македонска православна ...
сите 145 | | | веќе видена

Непридржувајќи се кон законските одредби за склучување на меѓународни договори на законските одредби, целиот процес на преговори со Грција наликува на личен ...
сите 42 | | | веќе видена

Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) денеска организираше „Отворен ден“, на кој прв пат се одржа јавна седница на Комисијата за жалби. Членовите ...
сите 2 | | | веќе видена

Од 83 до 94 отсто од загрозените Роми што живеат во регионот на Западен Балкан не можат да си дозволат основни материјални работи за нормален живот, а многу ...
сите 22 | | | веќе видена

next