ТВ Орбис

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп им нареди на државните институции да ги отстранат софтверските производи на „Лабораторија Касперски” ...
сите 29 | | | веќе видена

Прилично чуден е фактот што Windows се уште не е ниту блиску до водечката позиција која што ја држи „седмицата“. Според аналитичките извештаи на компанијата ...
сите 9 | | | веќе видена

Решеност за спроведување реформи во Министерството за внатрешни работи, за тоа да се департизира и декриминализира и да им се даде можност на професионалците ...
сите 64 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија денеска ја одржа првата седница, на која, како што се наведува во соопштението, е изразена заедничка согласност за посветена и ...
сите 55 | | | веќе видена

Со 62 гласа „за“, гласа, 44 „против“ и 5 гласа „воздржан“ на минути пред полноќ пратениците ја избраа новата Влада на Република Македонија. Зоран Заев е нов ...
сите 218 | | | веќе видена

СЈО не повела истрага ниту пак има обвинение портив некој од 25 –те кандидати за министри изјави мандатарот за нова влада, Зоран Заев во обраќање пред ...
сите 25 | | | веќе видена

СДСМ ни остави блокирана сметка на Буџет, за разлика од нив оставаме 180 милиони евра здрав Буџет и полна каса со значително намалени даноци. Затекнавме високи ...
сите 138 | | | веќе видена

next