ТВ Орбис

Шеќерот се наоѓа во речиси сите намирници, во овошјето, пијалоците, алкохолот, лебот. И додека едни предупредуваат на опасноста од шеќерот, австралиските ...
сите 5 | | | веќе видена

Народната медицина крие заборавени одговори за многу проблеми, па така е и во овој случај. Еве како најлесно ќе се ослободите од бактериите во желудникот. ...
сите 10 | | | веќе видена

Речиси на сите ни е потребно да го исчистиме телото од вишокот маснотии, да го исчистиме црниот дроб, како и коронарните артерии и затнатите вени. Ви ...
сите 15 | | | веќе видена

Висинскиот циклон ВЛАДИМИР и официјално пристигна над нашата територија и ќе влијае на времето кај нас во текот на оваа недела. Денес (понеделник) во текот на ...
сите 34 | | | веќе видена

Ако патувате во Грција на море ова лето ќе платите повеќе отколку минатата година, Хрватска има исти цени како лани, а Црна Гора е најевтина. Во Грција ...
сите 5 | | | веќе видена

next