ТВ Орбис

Додека еден британски студент волонтирал во афричката држава Бурунди, му дошла интересна идеја што значително би го поедноставила перењето алишта во земјите од ...
сите 2 | | | веќе видена

По бројните чаши од вашиот омилен алкохолен пијалак, веројатно посакувате да изедете сочен хамбургер. Но, верувајте, подоцна ќе зажалите за тоа… Постојат и ...
сите 17 | | | веќе видена

Мајка на 12 годишно девојче открила дека нејзината ќерка ја силувал постар тинејџер откако го прочитала нејзиниот дневник, пренесува Дејли Меил. Тејлор Џејмс ...
сите 15 | | | веќе видена

Со сите работи што се случуваат околу нас, понекогаш навистина ни е потребен одмор. Ако имате лош ден, овие фотографии речиси сигурно ќе го променат тоа. Овие ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за култура и националната установа Природонаучен музеј на Македонија информираат за уникатно палеонтолошко откритие во близина на село Долни ...
сите 34 | | | веќе видена

Уникатно палеонтолошко откритие во близина на с. Долни Дисан, Неготинско, пронајдени се фосилни остатоци од изумрен вид на слон. Како што информираат од ...
сите 35 | | | веќе видена

Мислите дека целосно се познавате? Постои причина зошто ги сакаме овие тестови на личноста. Тоа не е затоа што сме егоцентрични или опседнати со себе, без ...
сите 50 | | | веќе видена

Овие години вистинска SUV треска го зафати автомобилскиот пазар, па голем број на компании одлучија да се вклучат на пазарот. Порше, Ламборџини, Бентли, ...
сите 9 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Елена Трајчевска Почитувани, На следната седница Советот на Општина Битола, на дневен ред меѓу останатите ...
сите 19 | | | веќе видена

Сите ние секојдневно пиеме вода од пластично шише, а ретко кој знае за мрачните тајни кои се кријат на амбалажата. Ова е најважната која мора да ја знаете. ...
сите 4 | | | веќе видена

Состојки: 600 гр кори за пита 100 гр суви кајсии 80 гр суво грозје 60 гр суви сливи 200 гр ореви 400 гр шеќер ванилин шеќер 3 дл вода Начин на подготовка: ...
сите 38 | | | веќе видена

„Снимај ме, сликај ме братче да видат тракачите дека Таше вози, а не дека некој друг го вози моторот на Таше“, им рекол сега загинатиот моторџија од Битолско ...
сите 40 | | | веќе видена

Светскиот ден на книгата и авторското право, установен од УНЕСКО, претпладнево се одбележа и во Општинската установа Дом на култура „Драги Тозија“ во Ресен. По ...
сите 9 | | | веќе видена

next