ТВ Орбис

Ѕвездите влијаат на многу аспекти од нашиот живот, па така и на љубовта. Ако сте се запрашале кој хороскопски знак ви одговара или како би било да се ...
сите 51 | | | веќе видена

Ошо бил духовен учител кој патувал низ светот и зборувал за свесноста, љубовта и како да живеете исполнет живот. Неговите учења многу често се против она што ...
сите 42 | | | веќе видена

По повод 24 мај – денот на сесловенските просветители „Св.Кирил и Методиј“ во Националната установа – Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“ – Битола ...
сите 15 | | | веќе видена

Од почеток, со јасни напомени до вештите лица, е вратен предметот во Основен суд Битола, со кој ЗК Пелагонија го тужеше ЈП Стрежево за еден милион евра оштета. ...
сите 10 | | | веќе видена

Една компанија во Јапонија, земја позната по долгото работно време и стресната хиерархиска дисциплина, пронашла терапија за намалување на стресот, фокусирана ...
сите 20 | | | веќе видена

Постојат многу позитивни работи во тоа бидете аналитичар. Оваа особина ви помага да донесувате подобри одлуки, подобро да го разберете светот околу вас и да ...
сите 57 | | | веќе видена

Откако Претседателот Иванов се реши да го додели мандатот за состав на нова влада на Зоран Заев, конечно имаме правец во кој на помалку турбулентен начин може ...
сите 18 | | | веќе видена

next