ТВ Орбис

Вчера истече рокот за пријавување на штети од априлските мразеви кои најмногу ги покосија дел од житните култури и овошките. Стручните тимови од денес се на ...
сите 27 | | | веќе видена

Македонското политолошко друштво, Правниот факултет при УКЛО и Институтот за истражување и европски студии Битола, по повод денот на Европа и денот на победата ...
сите 14 | | | веќе видена

Дали ви е тешко да станувате рано наутро без оглед на тоа кога сте си легнале? Не грижете се! Најновите истражувања покажале дека тоа можеби воопшто не е ваша ...
сите 50 | | | веќе видена

Се верува дека мажите повеќе сакаат помлади девојки до 35 години. Поради тоа, поголемиот дел од жените губат самодоверба кога ќе наполнат 40 години, бидејќи се ...
сите 14 | | | веќе видена

Синоќа се одржаа MTV филмски и телевизиски награди, каде што најдобра беше Ема Вотсон. Домаќин на шоуто беше комедијантот и актер Адам Девин, кој се појави на ...
сите 11 | | | веќе видена

Властите на Непал издале дозвола за 317 алпинисти чија цел е да го освојат највисокиот врв на светот, Монт Еверест, јави AP, пренесува Макфакс. Станува збор за ...
сите 15 | | | веќе видена

next