ТВ Орбис

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, ги прими Анита Ангеловска-Бежоска, гувернер на Народната банка на Република Македонија и Димитар Богов, ...
сите 85 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против А.В. (49) и Д.Г. (34), двајцата од с.Василево, ...
сите 61 | | | веќе видена

Откупните компании во земјава да ги зголемат цените на тутунот за 20 отсто, бараат од Сојузот на тутунските здруженија на Македонија на почетокот од новата ...
сите 19 | | | веќе видена

Многу луѓе додека држат диета си ги скратуваат убавите оброци и десерти. Направете вкусни протеински палачинки со кои нема да имате грижа на совест. СОСТОЈКИ ...
сите 13 | | | веќе видена

next