ТВ Орбис

Минатата година над 42 000 туристи ги посетиле културно историските знаменистости што се под ингеренција на битолскиот музеј. Од музејот се надеваат дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Голем број луѓе ќе ви кажат дека Дубаи е највозбудливиот град во светот – со сите тие луксузни облакодери, тони злато, скапоцени автомобили, бајковити ...
сите 26 | | | веќе видена

Општината Демир Хисар и Домот на културата денеска беа домаќини на втората велигденска фолклорна средба што се одржа под покровителство на градоначалникот, ...
сите 10 | | | веќе видена

Престана со работа каменоломот над Битола. Концесионерот, фирмата„ Стентон“ денеска одлучи да запре со ископ на гранит во месноста Билбил Камен на регионалниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Адвокат од Битола со неколкудецениско искуство во својата работа кој сака да остане анонимен, во разговор за Телевизија Орбис тврди дека позицијата на ЈП ...
сите 3 | | | веќе видена

next