ТВ Орбис

Кејп Таун, 10 април, 2017 – 11:35 (META) Македонскиот почесен конзул, Шпанецот Марио Деус, е уапсен во Јужна Африка во рамки на истрага за убиство на неговите ...
сите 110 | | | веќе видена

Еве еден рецепт за шпанска пита што е толку вкусна што веќе нема да сакате да пробате ниту една друга пита. Состојки: 180 грама сланина 70 грама шунка 200 ...
сите 26 | | | веќе видена

Пиесата за детето волшебник „Хари Потер и проколнатото дете” сношти собра рекорден број награди „Лоренс Оливие”, меѓу кои и за најдобра нова пиеса. Меѓу ...
сите 46 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата опозициска Демократска партија Љуљзим Баша изјави дека неговата формација нема да учествува на претстојните парламентарни избори, кои ...
сите 63 | | | веќе видена

Над еден милион турски граѓани гласале надвор од границите на земјата на референдумот за уставни промени, со што може да биде воведен претседателски систем на ...
сите 35 | | | веќе видена

Демонстранти, претежно млади луѓе и вчера се собраа пред зградата на парламентот во соседна Србија уште во 17:30 часот по локално време. Оттаму се упатија кон ...
сите 63 | | | веќе видена

Белорусија планира да земе заем од Русија од околу една милијарда долари, изјави белорускиот вицепремиер Владимир Семашко, јави ТАСС. – Договорено е да бидат ...
сите 17 | | | веќе видена

next