ТВ Орбис

Турист од Еквадор се соочува со тешка парична казна од 20 илјади евра поради оштетување на еден столб на Колосеумот во Рим, пренесува Макфакс. Еквадорскиот ...
| | веќе видена

Астрономскиот часовник, една од најпознатите знаменитости на Прага, и најстар од тој вид кој работи во светот, со месеци ќе биде недостапен за туристите поради ...
сите 6 | | | веќе видена

Еден милион евра е сумата што Јавното претпријатие Стрежево треба да ја исплати на Земјоделскиот комбинат Пелагонија заради прекин во испораката на вода во ...
сите 2 | | | веќе видена

Речиси непроменета реторика во однос на работата на јавните претпријатија во битолскиот совет. Опозицијата упатуваше голем број критики на сметка на работата ...
сите 8 | | | веќе видена

По доставените препораки до локалната самоуправа од страна на Комисијата за заштита на човековата средина при Советот на Општина Битола, да не се издава Б ...
сите 14 | | | веќе видена

Генералното мислење е дека честите дремки ве прават помрзливи, но вистината е дека тие ве прават посреќни! Сите знаеме дека кога спиеме, телото се обидува да ...
сите 28 | | | веќе видена

Дирекцијата за заштита на личните податоци, експерти за заштита на личните податоци од Македонија и Словенија, денеска во Битола одржаа тркалезна маса на тема ...
сите 16 | | | веќе видена

Група поединци во Германија покренаа иницијатива со која бараат од тамошните власти да ја признаат македонската возачка дозвола, која во оваа земја се уште не ...
сите 9 | | | веќе видена

Скопјанецот Бобан С. (40), кој вчера украл 2 милиона швајцарски франци и 270.000 евра, бил приведен во Полициската станица во Кисела Вода, но парите не се ...
сите 11 | | | веќе видена

Пожар кој избувнал вчера зафатил повеќе од 50 хектари шума на потегот од Снегово кон Братиндол. Жители од Српци за ТВ Орбис велат дека пожарот зема замав и се ...
сите 61 | | | веќе видена

Прашањето „Што сакаш да бидеш кога ќе пораснеш?“ е едно од најголемиот клишеа што постојат на светот. Возрасните луѓе автоматски го поставуваат ова прашање ...
сите 12 | | | веќе видена

next