ТВ Орбис

Секој вели дека појадокот е најважниот оброк во денот, но ова е само дел од вистината. Треба да се додаде и дневна доза мултивитамини за најголем ефект. Но она ...
сите 17 | | | веќе видена

Непознати лица им наплаќаат патарина на диво на возачите на магистралниот затворен пат над Битола. Искуството е споделено на социјалните мрежи, каде во текот ...
сите 7 | | | веќе видена

Агонијата со полигон за полагање возачки испит во Битола продолжува. Нема никакви гаранции дали, кој и кога ќе го изгради, дури и откако документацијата што ја ...
| | веќе видена

Адриана Лима најчесто ја гледаме во секси изданија, но нејзиниот најнов изглед ги изненади сите, пренесува Макфакс. Таа на социјланите мрежи сподели фотографии ...
сите 4 | | | веќе видена

Со камери кои ќе го снимаат гледалиштето 24 часа на ден, Општина Битола ќе се обиде да ја заштити инвестицијата во Спортската сала Младост, вредна половина ...
сите 48 | | | веќе видена

Светската здравствена организација ни дава неколку прехранбени насоки кои овозможуваат важни совети за исхраната, а тие вклучуваат енергетско хранливи ...
сите 4 | | | веќе видена

Земјотресот е со магнитуда 5,7 степени според Рихтеровата скала. Земјотресот е со епицентар на 94 километри југоисточно од градот Машхад во североисточен Иран, ...
сите 32 | | | веќе видена

next