ТВ Орбис

Стефан Талевски, фудбалер од подмладокот на ФК Пелистер, ученик во ОУ Коле Канински Битола, ќе ја претставува Македонија на завршниот фудбалски турнир на ...
сите 5 | | | веќе видена

Тридневната прослава на 38 годишнината од постоењето на универзитетот „Св. Климент Охридски“, продолжи денес со пригодната свеченост, на која беше промовирана ...
сите 16 | | | веќе видена

Универзитетот „Св. Климент Охридски“ од Битола денеска ги почна неколкудневните програмски активности посветени на денот на своето формирање – 25 април. Во ...
сите 12 | | | веќе видена

Пепелта од депонијата на РЕК Битола што ветрот ја разнесува низ цела Пелагонија ќе го загадува градот и околината и во наредните девет години. Комбинатот и ...
сите 8 | | | веќе видена

Над 6.000 граѓани низ Република Македонија досега се потпишале на иницијативата за законски измени со кои треба да им се олесни животот на лицата со посебни ...
сите 55 | | | веќе видена

Со изведба на песни од светски познати мјузикли, во пријатна атмосфера во саботата во Солун настапи битолскиот хор „Мелодиум“. Хорот се претстави во рамки на ...
сите 5 | | | веќе видена

„Во континуитет, веќе подолг период, една политичка партија, на крајно недоличен начин шири лаги и дезинформации за работењето на РЕК Битола. Таа тоа ...
сите 10 | | | веќе видена

next