ТВ Орбис

Огромна дупка, долга колку две фудбалски игралишта и длабока колку шесткатна зграда се отвори на фарма во Нов Зеланд. Дупката се појавила по неколкудневните ...
сите 4 | | | веќе видена

Повеќето од нас ја правиме истата грешка – спиеме со мобилните телефони близу нас. На сите ни е позната штетноста од нивното зрачење и дека тоа е опасно по ...
сите 5 | | | веќе видена

Студентка од Универзитетот Корнел се соблекла и само во долна облека ја презентирала својата презентација. На тој начин се обидела да се бори против ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, на покана на својот грчки колега, Никос Коѕијас, учествуваше на вториот состанок во проширен состав на ...
сите 97 | | | веќе видена

Во студија на 13 лунарни метеори пронајдени во северозападна Африка, Др. Масахиро Кајама од универзитетот Тохоку во Јапонија кај еден од нив детектирал моганит ...
сите 3 | | | веќе видена

Мачките навистина може да ги собере секаде! Тие се секогаш мотивирани да влезат во најмалите простори. Понекогаш нивната мотивација е толку силна што мачките ...
сите 6 | | | веќе видена

Одењето на лекар не е секогаш најлесното нешто, особено кога треба да го објасните вашиот проблем. Можеби мислите дека вашата средба со лекарот ќе биде тајна и ...
сите 2 | | | веќе видена

next