Охридскиот плоштад полн со посетители за организираниот дочек на Нова 2019 година. Температурата на воздухот која беше под нулата не ги попречи посетителите ...
сите 9 | | | веќе видена

Од одделението за итна медицинска помош велат дека изминатата празнична ноќ поминала невообичаено мирно. ОСвен неколку пијани лица и повредените во тепачката, ...
сите 34 | | | веќе видена

Утрово од СВР Охрид информираа дека во Охрид за време на новогодишната ноќ, регистрирано е само едно нарушување на јавниот ред и мир. Станува збор за инцидент ...
сите 36 | | | веќе видена

Денес во ЈОУДГ„Јасна Ристеска“ - Охрид им беа врачени благодарници на претставниците од АД „Галеб“ - Охрид и ТАВ Македонија аеродром Св.Апостол Павле - Охрид ...
сите 35 | | | веќе видена

Видно возбудени, со широки насмевки на лицата, 260 деца згрижени во ЈОУДГ „Јасна Ристеска“, денеска го пречекаа дедо мраз кој слета на аеродромот „Св. Апостол ...
сите 53 | | | веќе видена

Стационарот за згрижување кучиња скитници ќе почне со работа од февруари идната година. Љупчо Грданоски директор на Охридски комуналец информира дека јавното ...
сите 8 | | | веќе видена

Охридскиот народен театар ја завршува годината со третата и последна планирана тетарска премиера. Стрезо Стаматоски в.д. Директорот на Центарот за култура ...
сите 16 | | | веќе видена

По смената на Андон Бојаџи в.д директор на НП Галичица со соопштение до медиумите се огласи Координативното тело за соработка со институции кои имаат ...
сите 6 | | | веќе видена

next