Спортската манифестација „ Охрид трчат “ што ќе се одржи во недела предизвика силен интерес кај спортистите скоро од целиот свет. Во недела на 3 јуни на двете ...
сите 41 | | | веќе видена

Од Охрид започна проекцијата на документарниот филм „ До инклузија - со соработка “ снимен со ученици и наставници во ОУ „Св. Климент Охридски“. Во ова ...
сите 3 | | | веќе видена

Проектот WE MAKE „Женско претприемништво во Македонија за конкурентност“, денес беше промовиран во Струга. Активностите на овој проект вклучува повеќе ...
сите 4 | | | веќе видена

Општина Охрид во рамките на одбележувањето на 5-ти Јуни- Светскиот ден на животната средина, првата недела од месец јуни ја прогласи за „Недела на животната ...
сите 20 | | | веќе видена

Одлуката за забраната на употреба на педалинките на струшките плажи во прашање ја доведува егзистенцијата на 20 семејства, реагираа сопствениците на ...
сите 10 | | | веќе видена

Високиот водостој на Охридското езеро кој во моментов е 20 см над дозволената кота им прави големи штети на угостителите и на жителите на крајбрежниот појас. ...
сите 38 | | | веќе видена

Градоначалникот Јован Стојаноски, денеска имаше средба со претставници на Здружението на фамилиите на загинатите припадници на вооружените сили на Македонија „ ...
сите 22 | | | веќе видена

Светската оперска дива Елена Мошуц ќе го отвори овогодинешното Охридско лето. На свеченото отварање заедно со неа ќе настапи тенорот Калин Братеску и ...
сите 19 | | | веќе видена

Претставници од Секторот за туризам и Локален екеономски развој при општина Охрид учествуваа на работилница во Пеќ, Косово во рамките на проектот КРЕСИДА во ...
сите 12 | | | веќе видена

Теквондо клубот ХВА РАНГ ИТФ Лескоец-Охрид, од денеска па до 27.05 2018 ќе учествува на меѓународен теквондо ИТФ "А Класа" турнир "ЗВОРНИК ОПЕН 2018" во ...
сите 4 | | | веќе видена

next