Охридскиот новинар Милчо Јованоски е добитник на наградата Најдобар новинар за 2017 година. Европскиот институт за менаџмент, право и дипломатија, од Скопје, ...
сите 2 | | | веќе видена

Од денес стартува скрининг програма за рано откривање на карцином на дебело црево. Тестирањата ќе се спроведуваат во Центарот за јавно здравје, а упатите ќе ги ...
сите 20 | | | веќе видена

Новогодишната ноќ мина мирно, без никакви инциденти, велат од СВР Охрид. Оваа информација ги радува сите бидејќи за празнициве во градов има многу домашни, но ...
сите 45 | | | веќе видена

Редовна плата и придонеси за МЈП Проаква е главен приоритет за 2018 на директорот на ова претпријатие Владимир Алексиоски. Директорот вели дека жалосно е што ...
сите 8 | | | веќе видена

Стружани и туристите кои ќе престојуваат на ривиерата и оваа година ќе ја дочекаат новата година во сопствена организација. Најлудата ноќ во годината ќе ја ...
сите 84 | | | веќе видена

Охриѓани од јануари ќе треба за секој месец да издвојуваат уште по седумдесет денари од својот буџет како дополнителен фиксен надоместок на сметката за вода. ...
сите 11 | | | веќе видена

Успешна година бележи Црвениот крст од Охрид. Со традиционален коктел на кој присуствуваа бројни граѓани и соработници, активистите на Црвениот Крст од Охрид ...
сите 4 | | | веќе видена

1 007 597 123 денари е буџетот на Општина Охрид за 2018та. Ова денес го изгласаа советниците на последната седница за оваа година. Овој буџет е за околу 50 ...
сите 44 | | | веќе видена

40-тина родители чии деца учат во ОУ Св Климент Охридски се закануваат со бојкот на наставата доколку не се задржат и понатака на работа одделенските учителки ...
сите 41 | | | веќе видена

Синоќа со традционални песни, зурли, тапани, фолклорни точки и христијански обред на осветување, беше отворен новиот етно ресторан Дедо Димо. Сместен е во ...
| | веќе видена

next