Делегација на Бугарски Црвен крст, деновиве ја посети централната канцеларија на Црвениот крст на Република Македонија, како и Центарот за кадри и рекреации ...
сите 19 | | | веќе видена

Општина Охрид е дел од македонскиот тим кој учествува на 25-то издание на Меѓународниот саем за туризам што се одржува од 22-ри до 24-ти ноември во Варшава, ...
сите 15 | | | веќе видена

Изминатава година ЈП „Нискоградба“ во своето финансиско работење се насочи кон исплата на стари долгови по извршни решенија заостанати од предходниот период и ...
сите 5 | | | веќе видена

За една година исплатени заостанатите плати во работната единица „Водовод“ во Охрид и за прв пат после девет години оваа работна единица, покажа добивка во ...
сите 17 | | | веќе видена

Планот за живот на СДСМ и градоначалникот Јован Стојаноски остана само мртво слово на хартија, лажен памфлет со кој ја потценуваат интелигенцијата на охриѓани. ...
сите 22 | | | веќе видена

Испијте кафе и научете нешто повеќе за урбаната историја на Охрид. Од неодамна во дел од охридските угостителски објекти покрај кафето ќе добиете и испишана ...
сите 6 | | | веќе видена

Се кројат планови за 59тото издание на фестивалот „Охридско лето“. Директорката на оваа Национална установа, Наташа Поповиќ вели дека контактите со многу ...
сите 2 | | | веќе видена

next