Квалитетно, модерно и ефикасно образование претставува стратешки приоритет на државата. Но македонското образование се соочува со бројни инфраструктурни ...
сите 10 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат од подрачната единица Охрид информираат дека е пролонгирана работата на 5 угостителски објекти на плажите кои требаа да се ...
сите 63 | | | веќе видена

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески и претседателот на кошаркарската федерација на Република Северна Македонија, Перо Антиќ, изразија голема ...
сите 4 | | | веќе видена

Понудата на СДСМ и коалицијата „Можеме“ нуди нова македонска развојна економија, заснована на нови технологии, одржливост и човечки капитал. Модел што ги штити ...
сите 161 | | | веќе видена

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко досега ги игнорираше уредбите на владата за за враќање на плажите во првобитна состојба. Горан Сугарески, министерот за ...
сите 63 | | | веќе видена

Регионална ТелевизијА ТВМ – Охрид во интерес на подобро информирање на јавноста за програмите на партиите учесници на предвремените парламентарни избори 2020 ...
сите 10 | | | веќе видена

На својот Фејсбук профил, Филипче напиша дека е остварена одлична дискусија со младите здравствени работници, дека се слушнати нивните предлози и пораки - ...
сите 110 | | | веќе видена

Венко Филипче, министерот за здравство се сретна со охридските лекари и медицински персонал во ЈЗУ Општа болница и специјалната Св Еразмо Охридски и ги слушна ...
сите 352 | | | веќе видена

next