Во текот на изминатото деноноќие од страна на министерството за внатрешни работи констатирано е дека по однос на забраната за движење на ниво на целата држава ...
сите 484 | | | веќе видена

Државниот секретар во Министерството за здравство д-р. Владимир Милошев, денеска учествуваше на меѓународна видео конференција за размена на мерките за ...
сите 30 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека започнуваат координации со соседните земји за справување со коронавирусот. Овие подготовки имаат за цел да се донесе ...
сите 92 | | | веќе видена

Лажните предизборни ветувања стануваат се понормална и бесрамна традиција, обвинуваат од охридскиот огранок на Граѓанско демократската унија. Претседателот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Во објектите на охридската градинка „Јасна Ристеска“ веќе втора недела интензивно се работи на подготовки за отворање и враќање на дечињата во установата. ...
сите 94 | | | веќе видена

Стопирани се сите културни случувања во НУ Центар за култура Григор Прличев. Културниот живот е замрен не само на охридските две сцени туку насекаде во ...
сите 11 | | | веќе видена

За само неколку дена направени се 3000 инспекциски надзори , информираше претседателката на Инспекциски совет, Магдалена Филиповска Грашкоска. Претседателката ...
сите 35 | | | веќе видена

Согласно Програмата за поттикнување на развојот на туризмот на општина Охрид и Програмата за поддршка на локалниот економски развој на општина Охрид за 2020 ...
сите 23 | | | веќе видена

Ј.П.„Охридски Комуналец„ Охрид објавува повторен Оглас за издавање под закуп на деловни простори кои се наоѓаат на кат во зградата на Градски пазар во Охрид. ...
сите 3 | | | веќе видена

Владата на последната седница го донесе Планот за попуштање на рестриктивните мерки, како процес кој би се одвивал во три фази, согласно развојот на ...
сите 70 | | | веќе видена

Резултатите од досегашните мерки за спречување на ширењето на коронавирусот се видливи и следува мирен период, кажа на денешната прес конференција министерот ...
сите 405 | | | веќе видена

next