Охридските и струшките пациенти кои прележале Ковид 19, а сакаат да спасат нечиј живот со дарување крвна плазма може да се пријават во Институтот за ...
сите 53 | | | веќе видена

Туристичките агенции бараат укинување на одлуката на Владата дека при влез во државата мора да се приложи валиден негативен ПЦР-тест не постар од 72 часа. ...
сите 83 | | | веќе видена

Јавните средни училишта во кои се пријавени поголем број ученици со ист број поени од предвидениот во Конкурсот за запишување ученици во средно образование за ...
сите 156 | | | веќе видена

Четворица пациенти со симптоми на корона вирус од струшко денес вратени од охридската болница, поради недостиг на место на Инфективно одделение. Струшката ...
сите 170 | | | веќе видена

Во Општа болница Охрид во моментов има 15 пациенти со Ковид 19 кои се лекуваат на одделот за инфективни болести. На другите оддели, геријатрија, дел од ...
сите 170 | | | веќе видена

Резултатите од првото клиничко испитување кое покажува дека евтиниот и широко распространет стероид Дексаметазон може да помогне да се спасат тешко болните ...
сите 45 | | | веќе видена

Децата од прво до девето одделение добиваат можност да учествуваат на награден конкурс на еко тема. Во услови на пандемија со Корона вирусот, лиценцираната ...
сите 20 | | | веќе видена

По допрен глас ОЈО Охрид оформил предмет против непознат сторител за случајот со семејна прослава во Охрид од кој произлезе кластер на заболени со ковид 19. Од ...
сите 224 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва донесе нова одлука за утврдување на постоење на вонредна состојба на територијата на целата држава. Одлуката е донесена ...
сите 413 | | | веќе видена

next