Испијте кафе и научете нешто повеќе за урбаната историја на Охрид. Од неодамна во дел од охридските угостителски објекти покрај кафето ќе добиете и испишана ...
сите 6 | | | веќе видена

Се кројат планови за 59тото издание на фестивалот „Охридско лето“. Директорката на оваа Национална установа, Наташа Поповиќ вели дека контактите со многу ...
сите 2 | | | веќе видена

Градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски присуствуваше на годишниот собир на Египќаните „Звукот на Египет“ што синоќа се одржа во ЦК „Григор Прличев“. Во ...
сите 15 | | | веќе видена

Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 21. Ноември (среда) 2018 година во манастирот „Св. Наум Охридски“ - Охрид, со ...
сите 24 | | | веќе видена

Охридските ракометари в недела на домашен терен го пречекуваат должникот скопски Пролет. Со овој натпревар започнува вториот дел во Супер лигата во кој РК ...
сите 7 | | | веќе видена

Нацрт програмата за развој на туризмот во фокусот на интерес кај охридските советници. Опозицијата критикува што и по една година локалната нема изготвено ...
сите 8 | | | веќе видена

На средбата меѓу Здружението на Директори на ученичките и студентските домови, министерот за образование и наука Арбен Адеми и заменик министерот Петар ...
сите 35 | | | веќе видена

Во рамки на предвидените активности за работа, надлежните служби за одржување на канализационата и атмосферска мрежа при ЈП „Нискоградба“ денеска започнаа ...
сите 3 | | | веќе видена

На ден 09.11.2018 год на иницијатива на Управата за јавни приходи во просториите на МЈП “Проаква” беше остварена посета од висока делегација предводена од ...
сите 6 | | | веќе видена

Општина Охрид до крајот на годинава ќе го реши проблемот со бездомните кучиња. Станува збор за мошне ургентен проблем кој локалната сериозно се зафати да го ...
сите 9 | | | веќе видена

Евентуалната промена на името нема да значи промена на имињата на производите, истакна Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев. Министерот за ...
сите 8 | | | веќе видена

Ја разбираме Вашата желба (или наредба) да го одвлекувате вниманието на јавноста од разурнувачките процеси кои се во тек во вашата партија, процеси кои се ...
сите 14 | | | веќе видена

next