Триесет и една приказна за Охрид, за луѓето, местата и случувањата, кои од генерација на генерација охриѓани ги пренесуваа, но и себично ги чуваа само за себе. ...
сите 5 | | | веќе видена

Со богата програма составена од музичко – поетски точки, рецитал и кратка тетарска импровизација, средното стручно училиште „Св.Кирил и Методиј“ го одбележа ...
сите 3 | | | веќе видена

Пред стартот на летната туристичка сезона градот ќе става ред во хаосот со паркирањето на туристичките автобуси во централното градско подрачје. ...
сите 3 | | | веќе видена

„Забелешките што се наведени во Извештајот на УНЕСКО, кој треба да биде разгледан на 43-та сесија на Комитетот за културно наследство што ќе се одржи наредниот ...
сите 107 | | | веќе видена

Градоначалникот Константин Георгиески, денеска ги прими и им честиташе на учениците Надица Кузманоска и Александар Лазароски од ОЕМУЦ„Св.Наум Охридски“ , кои ...
сите 6 | | | веќе видена

Одделението за хирургија при струшката општа болница е ставено под клуч. Причина за тоа е заразната болест морбили од која половина од вработените се заразени ...
сите 127 | | | веќе видена

Заврши теренската активност за вакцинација на училишни деца против морбили која ја спроведе вакциналната служба при Здравствен дом Охрид. Директорите на сите ...
сите 125 | | | веќе видена

Во охридското училиште „Братство Единство“ се одржа македонско- словенечки појадок во знак на одбележување на Меѓународниот ден на пчелата. Од минатата година ...
сите 35 | | | веќе видена

Танчерите на Брејк а Лег ќе ја претставуваат нашата земја на Европското Првенство во ХипХоп и Брејкденс кое ќе се одржи од 16ти до 19ти Мај во Римини, Италија. ...
сите 2 | | | веќе видена

next