Туристичката сезона започната а општината нема чиста ситуација со издавањето на плажите под концесија. Јавното наддавање за најатрактивни плажи на крајбрежјето ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид очекува спектакуларно отворање на фестивалот Охридско лето. Големите оперски ѕвезди, сопранистката Елена Мошуц и тенорот Калин Братеску, под ...
сите 102 | | | веќе видена

Се поголема е заинтересираноста кај туристите и локалното население за нуркање и подводни екскурзии во Охридското Езеро. Од охридскиот нуркачки клуб Амфора ...
сите 3 | | | веќе видена

Се е подготвено за отварањето на 58 то издание на најголемата и најреномирана музичко сценска манифестација во земјава, фестивалот „Охридско лето“. Завршени се ...
сите 111 | | | веќе видена

next