Во Охрид на летување пристигна првата група од педесетина полски туристи. Тие една недела ќе претстојуваат во Студентски Дом „Никола Карев“ и при доаѓањето ги ...
сите 21 | | | веќе видена

Според официјалните резултати од десеттите по ред парламентарни избори во Македонија во новиот парламентарен состав Охрид и охриѓани ќе бидат застапувани од ...
сите 80 | | | веќе видена

На СРЦ Билјанини извори доделени се две катастарски парцели од поранешна касарна за изградба на спортски објекти. Покрај постоечкото фудбалско и игралиште ...
сите 12 | | | веќе видена

Земјоделството е особено чувствително на екстремни временски услови и катастрофи. Климатските промени предизвикуваат големи штети на земјоделското производство ...
сите 8 | | | веќе видена

Охридскиот уметник Никола Упевче со свои мозаици и реставрации ќе се претстави на самостојна изложба на 24 јули во Музејот Куќата на Робевци. Уметникот Упевче, ...
сите 16 | | | веќе видена

Започнаа со работа пливачките школи. Од утрово раздвижена и во спортски дух е атмосферата на отвореното пливалиште кај малото пристаниште. Младите пливачи под ...
сите 3 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 1259 тестирања, а регистрирани се 135 нови случаи на ковид-19. - Скопје 76 - Куманово 6 - Дебар 2 - Штип 6 - Прилеп 1 - ...
сите 685 | | | веќе видена

next