Градоначалникот Ногачески заедно со Директорот на Бирото за регионален развој, Рамиз Реџепи потпишаа два договори со кои општина Дебрца обезбеди средства за ...
сите 38 | | | веќе видена

Рамиз Мерко, струшкиот градоначалник, бега од одговорност и од проблемите кои сам ги создаде , вели Имет Имери советник од Алијансата за Албанците после ...
сите 47 | | | веќе видена

Недостатокот од вода за пиење во водоводната мрежа во Долно Лакочереј е решен, информираат од МЈП Проаква. Во летните месеци , жителите од оваа месна заедница, ...
сите 3 | | | веќе видена

Пуштена во употреба браната на Слатинско езеро во Општна Дебрца. Овој хидрографски објект е ренструиран, со средства од ЕУ и е во склоп на Програмата на ...
сите 8 | | | веќе видена

Инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од 5 до 11 јули спроведоа вонредни инспекциски контроли кај операторите со храна во ...
сите 4 | | | веќе видена

Во рамките на традиционалната Вечер на Европската унија што се одржува на фестивалот што секоја година се одржува на„Охридско лето“, вечерва со почеток во 20 ...
сите 66 | | | веќе видена

next