Градоначалникот Константин Георгиески, денес, оствари средба со учесниците и организатори на работилницата за лица на високи позиции, меѓу кои беа Емил Шипочки ...
сите 2 | | | веќе видена

„Подобро е да има концесионер кој ќе воведе ред. Инспекторите ќе имаат контрола. Ќе излезат на терен ќе направат увид. Од информациите кои ги имаме некои ...
сите 17 | | | веќе видена

За развој на земјоделието во земјите од регинов потребна е меѓусебна соработка и следење на европските примери. Само преку брзо прилагодување и користење на ...
сите 49 | | | веќе видена

„Со ширењето на Вашите лажни обвинувања ни давате можност да ја запознаеме целата јавност, каде се реконструирани детски игралишта на територијата на Општина ...
сите 23 | | | веќе видена

На покана од директорот на „Техничка Школа“ – Ваљево , Бранко Голоскоковиќ, а по повод патрониот празник на училиштето на 05.10.2019 година, присуствуваше ...
сите 6 | | | веќе видена

Ана Стојаноска е тениската спортска надеж на Охрид. Таа нижи успеси на тениските терени и турнири во земјава и надвор. Деновиве се закити со титулата државен ...
сите 11 | | | веќе видена

Општина Охрид повторно издвои средства од буџетот за стипендирање на талентирани ученици и студенти од градот, за учебната 2019/2020 година. Согласно Конкурсот ...
сите 9 | | | веќе видена

Викендов во Плевен соседна Бугарија се одржа Меѓународен Таеквон-до ИТФ натпревар, дисциплина спаринг само за деца до 14 години,на кој учество зеде и ...
сите 15 | | | веќе видена

Охридската болница е подготвена за надградбата на Националната платформа Мој термин со која задолжително мамографските слики ќе бидат независно анализирани од ...
сите 32 | | | веќе видена

На денешната прес конференција на општинскиот комитет од ВМРО-ДПМНЕ од Охрид, серија обвинувања до СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески во врска ...
сите 11 | | | веќе видена

Долги и комплицирани административни процедури за добивање на субвенции и нивната нередовна исплата, се едни од основните причини пордаи кои, странските ...
сите 11 | | | веќе видена

next