Пожар на старата трибина од градскиот стадион „Билјанини извори“


На 04.03.2022 во 17:30 часот во Полициско одделение Мирковци е пријавено дека во с.Орман настанал пожар каде горела сува трева. Пожарот е изгаснат од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Плевна изгоре вчера во пожар во тетовското село Вратница, а според пожарникарите и мештаните среќна околност при интервенцијата е што било спречено да се ...
| | веќе видена | слични

Тетовската противпожарна единица вчера интервенирала во Вратница, каде што гаснела запалена плевна со три противпожарни возила и седуммина пожарникари. Пожарот ...
| | веќе видена | слични

 При пожарот нема повредени луѓе, но на враќање назад пожарникарите останале без еден од камионите поради дефект. – На враќање кон Тетово, еден од камионите ни ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
повеќе

Останато

Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
сите 619 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во вечерашното интервју за Аргумент плус на Телевизија 24, истакна дека Гоце Делчев е великан чиј роденден треба да ...
сите 535 | | | веќе видена

Директорот на Институтот за економија и меѓународни односи на Бугарија, Лубомир Ќучуков, во интервју за 24 Часа.бг со непромислените постапки на една ...
сите 461 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава со 40 индексни поени е рангирана на 85 место од можни 180 на Индексот на перцепција на корупцијата (ИПК) за 2022 година ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 421 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар на старата трибина од градскиот стадион „Билјанини извори“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: