Kим Кардашијан блеснала во прекрасен, жолт фустан на amfAR гала вечерта во Кан која се одржа синоќа. Реалити ѕвездата пристигнала на хуманитарниот настан, претставувајќи го стилот на стариот Холивуд до совршенство. Гламурозниот фустан го надoполнила со црни потпетици, дијамантски накит и ретро фризура. Освен Ким, на забавата се појавиле и многу други познати убавици од светот на шоубизнисот како Кајли Миног, Кејт Аптон, Нина Добрев, Џеси Џеј, Ирина Шаек, Каролина Куркова, Парис Хилтон и други. Погледнете како изгледаа ѕвездите на гала вечерта: Ашварија Раи Мила Јовович Кајли Миног Ирина Шаек Кејт Аптон Тара Рид Џенет Џексон Џеси Џеј Парис Хилтон Нина Добрев Кирстен Данст Каролина Куркова Tags: kим кардашијан џеси џеј ирина шаек кајли миног каролина куркова кејт аптон нина добрев парис хилтон Можеби ве интересира? Kим Кардашијан блесна во Кан (фото) - Петок, 25 Мај 2012 Кејт Аптон во бикини за Beach Bunny Bronze Collection (фото) - Четврток, 24 Мај 2012 Убавата Нина Добрев го возбуди познатиот водител ...
сите 2 | | | веќе видена

Селин Дион (44) и нејзиниот сопруг Рене Анжели (70) го продаваат нивниот прекрасен замок во близината на Монтреал за 29 милиони долари. Луксузниот дом располага со шест спални соби, девет бањи, огромен базен, вински подрум, лифт, соба за игри а се наоѓа на приватен и осамен остров. Популарната пејачка и нејзиниот сопруг имаат три деца заедно, синот Рене Чарлс (11) и близнаците Еди и Нелсон (19 месеци), а нивниот претставник објаснил зошто го продаваат овој нивни дом од соништата. " Куќата се продава поради интензивниот распоред кој ги очекува наредните неколку години. Семејството моментално е во потрага по помал дом. "- изјави претставникот на парот. Tags: селин дион Можеби ве интересира? Селин Дион го продава замокот во Монтреал (фото) - Петок, 25 Мај 2012 Селин Дион ги откажа концертите во Лас Вегас поради проблеми со гласот! - Четврток, 01 Март 2012 Провалник во домот на Селин Дион! - Среда, 07 Септември 2011 Постари: Елтон Џон во болница! - Петок, 25 Мај 2012 Кејт Аптон во бикини за Beach Bunny ...
сите 3 | | | веќе видена

Kajли Миног го објави спотот за нејзиниот нов сингл "Time Bomb". Австралиската пејачка која на 28 мај ќе наполни 44 години, во новиот спот изгледа посексипилно од било кога. Новиот сингл е веќе достапен на iTunes, како и новиот албум "Best of Kylie" на кој ќе се најдат 21 од нејзините најголеми хитови - по повод 25 години од нејзината музичка кариера. Освен што го промовираше новиот спот, Кајли деновиве е во Кан, каде е зафатена со промовирањето на францускиот филм "Holy Motors" каде глуми стјуардеса склона кон самоубиство. Таа наскоро треба да се појави и во тинејџерскиот лезбејски филм "Jack and Diane" во улогата на Тара. Kajли на премиерата на филмот "Holy Motors" во Кан Tags: kajли миног Можеби ве интересира? Кајли Миног со нов секси спот (видео) - Петок, 25 Мај 2012 Постари: Калиопи ја однесе Македонија во финале на Евровизија (видео) - Петок, 25 Мај 2012 Познати првите 10 финалисти на Евровизија 2012! - Среда, 23 Мај 2012 Слушнете ја последната песна на Витни Хјустон - Понеделник, 21 Мај ...
сите 56 | | | веќе видена

Британскиот музичар Елтон Џон (65) вчера бил хоспитализиран поради сериозна инфекција на респираторните органи, потврди неговиот портпарол за Си Ен Ен. Минатиот викенд додека настапувал во Лас Вегас му се слошило, па отидол на испитување во една болница во Лос Анџелес. " После резулатот му беше советувано да не настапува седум дена, додека не се одмори и не ги испие сите антибиотици. Има сериозна респираторна инфекција, и мора да одмара за да не му се влоши состојбата. "- изјавил неговиот портпарол. Поради болеста, Елтон морал да ги одложи закажаните концерти. " Чудно ми е што нема да можам да ги одржам концертите "Million Dollar Piano" во Колосеум. Сакам да го изведувам тоа шоу и ќе бидам воодушевен кога ќе продолжиме да ги изведуваме во октомври. Се што можам да им кажам на обожавателите е дека ми е жал што не можам да бидам со нив. " - напишал Елтон во соопштението. Tags: елтон џон Можеби ве интересира? Елтон Џон во болница! - Петок, 25 Мај 2012 Елтон Џон за роденден добил крокодил! - Вторник, 10 ...
сите 5 | | | веќе видена

Нашата претставничка Калиопи Букле со својата моќна изведба на "Црно и бело", успеа после четири години да и обезбеди место на Македонија во финалето на Евровизија. Македонија ќе настапи 22-ра по ред во финалето, кое ќе се одржи на 26 мај, сабота во Баку. "С реќна сум што сум дел од овој натпревар. Знам дека цела Македонија е среќна поради мене. "- изјави Калиопи на прес конференцијата после гласањето синоќа. " Денес е вистински музички празник. Задоволна сум што после многу години, нашата земја конечно беше способна да се кфалификува за финалето на Евровизија ." - додала Калиопи. Во големото финале освен Македонија се пласираа и Литванија, Босна и Херцеговина, Србија, Украина, Шведска, Норвешка, Естонија, Малта и Турција. Шведскa Србија Tags: евровизија калиопи Можеби ве интересира? Калиопи ја однесе Македонија во финале на Евровизија (видео) - Петок, 25 Мај 2012 Познати првите 10 финалисти на Евровизија 2012! - Среда, 23 Мај 2012 Калиопи го промовираше спотот за евровизиската песна Црно и бело (видео) ...
сите 56 | | | веќе видена

Tворецот на "Алф", Пол Фуско е подготвен да го врати на малите екрани популарниот телевизиски лик. Алф - вонземјанинот од планетата Мелмак, слета на ТВ екраните во 1986 година и се емитуваше 4 сезони (102 епизоди) се до 1990 година. Семејната серија беше многу гледана, а во центарот на дејствието беше животот на Алф со едно семејство. Смешниот вонземјанин имаше неколку социјални вештини и постојано се обидуваше да ја изеде мачката на семејството. Творецот на серијата Пол Фуско вели дека е време за камбекот на Алф и дека во наредните неколку месеци ќе се фокусира на проектот. "А лф сега ќе биде многу поотворен, бидејќи светот сега е многу поразлично место од 80-те. Мислам дека ќе му пристапиме на проектот на сосема свеж начин. Нема да ја дуплираме ТВ серијата туку можеби ќе вметнеме друга приказна во која ќе објасниме како Алф стасал овде и ќе го ставиме во друго семејство, и ќе оставиме ликот да зборува сам за себе. "- изјавил Фуско. Постари: Трејлер за новиот филм на Леонардо Ди Каприо, The Great Gatsby ...
| | веќе видена

Кејт Аптон уште еднаш докажа зошто е една од најжешките модели за костими за капење во светот. 19 годишната убавица повторно позираше во бикини за новата колекција на брендот Beach Bunny. Девојката која се најде на насловната страна на Sports Illustrated Swimsuit Issue и ќе наполни 20 години наредниот месец, изгледа неверојатно секси на фотографиите додека позирала во неколку различни костими за капење од сопствената колекција. Во едно неодмнешно интервју, Кејт изјави дека соработката со нејзината омилена линија на костими за капење е нејзино остварување на сонот. Tags: кејт аптон Можеби ве интересира? Кејт Аптон во бикини за Beach Bunny Bronze Collection (фото) - Четврток, 24 Мај 2012 Кејт Аптон - секси велигденска зајачица (видео) - Недела, 08 Април 2012 Кејт Аптон во нова, секси реклама (видео) - Вторник, 03 Април 2012 Tрејлер за филмот The Three Stooges! - Четврток, 22 Март 2012 Рекламата на Кејт Аптон премногу секси за на телевизија (видео) - Четврток, 15 Март 2012 Постари: Меган Фокс очекува ...
сите 10 | | | веќе видена

Според магазинот Star, Меган Фокс очекува девојче. 26 годишната актерка и нејзиниот сопруг Брајан Остин Грин сеуште ги немат потврдено гласините за нејзината бременост, но нивните пријатели изјавиле дека се возбудени што ќе имаат ќерка. Брајан е веќе татко на 10 годишниот Касиус, со неговата поранешна девојка Ванеса Марчил. " Таа му помагаше на Брајан во гледањето на неговиот 10 годишен син Касиус со години, и сега самата ќе биде мајка на мало девојче. Тие се премногу возбудени што Касиус ќе добие мала сестричка ." - изјавил извор за американскиот магазин. Според изворот Меган би требало да роди кон крајот на септември, а немала филмски обврски до 2013 година. Ако им се верува на шпекулациите за бременоста, неколку американски веб сајтови веќе објавија и некои понови фотографии од Меган на кои и се "забележува" бременото стомаче. Tags: брајан остин грин меган фокс Можеби ве интересира? Меган Фокс очекува девојче? - Четврток, 24 Мај 2012 Бар Рафаели е најжешката девојка според Maxim (фото/видео) - ...
сите 12 | | | веќе видена

Ким Кардашијан во последно време стана неразделна со Кение Вест. Иако често одбива да зборува отворено за нивната врска, таа веќе не ја крие љубовта спрема раперот од камерите, па вчера пристигнале заедно во Кан. Ким и Кение кои се заедно од април - дента била забележани на прошетка, а вечерта биле фотографирани на црвениот тепих во Кан, на премиерата на филмот "Cruel Summer" - кој е режиран од Кение. Ова е седмиот негов филм. Откако беше премиерно прикажан на Канскиот филмски фестивал синоќа "Cruel Summer" ќе биде презентиран и на неколку различни шоуа за пошироката јавност, денес и утре. Tags: кение вест ким кардашијан Можеби ве интересира? Ким Кардашијан и Кение Вест во Кан (фото) - Четврток, 24 Мај 2012 Ана Винтоур: Ким Кардашијан на насловна на Vogue само преку мене мртва! - Среда, 09 Мај 2012 Реалното шоу на семејството Кардашијан ќе се емитува уште три сезони! - Среда, 25 Април 2012 Ким Кардашијан во своето најдобро издание (фото) - Понеделник, 23 Април 2012 Ким Кардашијан и Кение Вест повеќе ...
сите 5 | | | веќе видена

Новиот трејлер за филмот The Great Gatsby не носи во 1920-те години во Њујорк - ерата на џезот и раскошните забави. Во филмот ќе видиме одлични костими, раскошни сетови и стилски изглед - што всушност е и заштитен знак на режисерот на филмот, Баз Лурман (човекот позади филмовите Romeo And Juliet и Moulin Rouge). Тоби Мегваер е нараторот Ник, човек кој е фасциниран од богатиот и луксузен начин на живот на неговиот харизматичен сосед, Џеј Гетсби (Леонардо Ди Каприо). Откако ќе се спријателат, Џеј ќе го натера Ник да му среди состанок со неговата омажена братучедка Дејзи (Кери Мулиган) која всушност е неговата љубов. Но романсата на двојката и бесот на сопругот на Дејзи, Том (Џоел Егертон) ќе се заканат да и стават крај на забавата. Филмот е базиран на бестселерот на Ф.Скот Фицџералд, а во него учествуваат и Исла Фишер и Елизабет Дебецки. Tags: kери мулиган леонардо ди каприо тоби мегваер Можеби ве интересира? Трејлер за новиот филм на Леонардо Ди Каприо, The Great Gatsby (видео) - Среда, 23 Мај 2012 Прв ...
сите 5 | | | веќе видена

Холивудскиот актер Џони Деп стана почесен припадник на индијанското племе Команчи. Ладона Херис - членка на племенскиот совет на народот Команчи, изјавила дека му ја доделила оваа чест на Деп во нејзиниот дом во Албукерки на 16 мај. Херис додала дека според традицијата на усвојување на Команчи, таа сега Џони Деп го смета за свој син. Деп моментално е во Њу Мексико каде го снима филмот "Тhe Lone Ranger" каде глуми Индијанец. Филмот е римејк на популарна американска тв серија од минатиот век,а Деп го глуми помошникот на осамениот ренџер, индијанецот Тонто. Претставниците на актерот потврдиле дека тој учествувал во една индијанска церемонија, но не откриле детали. Tags: џони деп Можеби ве интересира? Џони Деп стана почесен член на племето Команчи! - Среда, 23 Мај 2012 Џони Деп се сретна со својот Јапонски двојник (фото) - Недела, 13 Мај 2012 Џони Деп настапи со Аеросмит и Алис Купер на забавата по премиерата на Dark Shadows (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Филмови кои мора да ги погледнете ова лето! - Петок, ...
сите 9 | | | веќе видена

Холивудскиот актер Џони Деп стана почесен припадник на индијанското племе Команчи. Ладона Херис - членка на племенскиот совет на народот Команчи, изјавила дека му ја доделила оваа чест на Деп во нејзиниот дом во Албукерки на 16 мај. Херис додала дека според традицијата на усвојување на Команчи, таа сега Џони Деп го смета за свој син. Деп моментално е во Њу Мексико каде го снима филмот "Тhe Lone Ranger" каде глуми Индијанец. Филмот е римејк на популарна американска тв серија од минатиот век,а Деп го глуми помошникот на осамениот ренџер, индијанецот Тонто. Претставниците на актерот потврдиле дека тој учествувал во една индијанска церемонија, но не откриле детали. Tags: џони деп Можеби ве интересира? Џони Деп стана почесен член на племето Команчи! - Среда, 23 Мај 2012 Џони Деп се сретна со својот Јапонски двојник (фото) - Недела, 13 Мај 2012 Џони Деп настапи со Аеросмит и Алис Купер на забавата по премиерата на Dark Shadows (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Филмови кои мора да ги погледнете ова лето! - Петок, ...
сите 11 | | | веќе видена

Синоќа се одржа првата полуфинална вечер на изборот на песна за Евровизија во Баку, Азербејџан и после двочасовниот спектакл веќе беа познати првите 10 финалисти. Во финалето ќе ги гледаме Романија, Молдавија, Исланд, Унгарија, Данска, Албанија, Кипар, Грција, Русија и Ирска. Најголема сензација оваа година на Евровизијата се групата Бурановски бабушки, кои ја претставуваат Русија. Симпатичните бабички беа наградени со големи овации од публиката, и се најголемите фаворити во обложувалниците. Погледнете ги настапите на финалистите: Романија Молдавија Исланд Унгарија Данска Албанија Кипар Грција Русија Ирска Tags: евровизија Можеби ве интересира? Познати првите 10 финалисти на Евровизија 2012! - Среда, 23 Мај 2012 Жељко Јоксимовиќ ја претстави Евровизиската песна (видео) - Недела, 11 Март 2012 Постари: Слушнете ја последната песна на Витни Хјустон - Понеделник, 21 Мај 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Почина Робин Гиб, пејачот на Би Џис! - ...
сите 92 | | | веќе видена

Витни Хјустон беше помеѓу изведувачите кои постхумно беа наградени синоќа на Billboard Music Awards. Само неколку часа подоцна беше објавена и нејзината последна снимена песна, "Celebrate",која е дует со Џордин Спаркс. Синглот е продуциран од страна на Р.Кели и е дел од саундтракот за филмот "Sparkle" каде Витни глуми мајка на Џордин. Пред да почине во февруари таа веќе имаше завршено со снимањето на филмот. Филмот "Sparkle" во кино салите ќе се појави на 17 август. Tags: џордин спаркс витни хјустон Можеби ве интересира? Слушнете ја последната песна на Витни Хјустон - Понеделник, 21 Мај 2012 Ѕвездите на црвениот тепих на Billboard Music Awards 2012 (фото) - Понеделник, 21 Мај 2012 Филмови кои мора да ги погледнете ова лето! - Петок, 20 Април 2012 Првиот трејлер за филмот Sparkle со Витни Хјустон! - Понеделник, 02 Април 2012 Облеката на Витни Хјустон продадена на аукција! - Недела, 01 Април 2012 Постари: Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Почина ...
сите 6 | | | веќе видена

Се појави и првиот трејлер за најновиот филм за Џејмс Бонд, "Skyfall" со Даниел Крег во главната улога. Во "Skyfall", агентот 007 се наоѓа во проблематична ситуација кога неговата лојалност спрема М ќе се најде на тест. Крег повторно се враќа во улогата на Британскиот агент откако одлично се справи во "Casino Royale" и "Quantum of Solace". Во филмот учествуваат и Џуди Денч, Хавиер Бардем, Алберт Фини, Ралф Фиенес и Наоми Харис. 23 филм за Бонд, "Skyfall" е во режија на Сем Мендез, а во кината ќе се појави на 9 ноември. Tags: џуди денч даниел крег наоми харис хавиер бардем Можеби ве интересира? Првиот трејлер за новиот филм за Џејмс Бонд (видео) - Понеделник, 21 Мај 2012 Пенелопе Круз и сопругот Хавиер Бардем - повторно заедно на филм! - Петок, 20 Април 2012 Грчка актерка е новата Бонд девојка! - Петок, 06 Април 2012 Џејмс Бонд ќе ги отвори Олимписките игри! - Понеделник, 02 Април 2012 Џуди Денч не се пензионира и покрај тоа што го губи видот! - Недела, 19 Февруари 2012 Постари: Првиот трејлер за ...
сите 5 | | | веќе видена

Синоќа во Лас Вегас се одржа еден од најголемите музички настани на годината - Billboard Music Awards 2012 , а на црвениот тепих продефилираа многу ѕвезди. Додека некои од ѕвездите како Тејлор Свифт и Џордин Спаркс блеснаа во гламурозно издание, 19 годишната Мајли Сајрус од страна на модните критичари е прва на листата "несоодветно облечени". Младата пејачка се појавила во бело сако и кратки панталони на Jean Paul Gaultier, црно бели чевли на Christian Louboutin и ретро фризура. Кантри ѕвездата Тејлор Свифт (22) била облечена во прекрасен црвен фустан на Elie Saab, додека Џордин Спаркс (22) блеснала во фустан и чевли на Diane von Furstenberg. Кети Пери на црвениот тепих се појавила со својата 91 годишна баба. 27 годишната пејачка била облечена во гламурозен фустан на Blumarine. Погледнете како беа облечени ѕведите на Billboard Music Awards: Tags: џордин спаркс кети пери мајли сајрус тејлор свифт Можеби ве интересира? Ѕвездите на црвениот тепих на Billboard Music Awards 2012 (фото) - Понеделник, 21 Мај ...
сите 10 | | | веќе видена

Светот на музиката изгуби уште една легенда.. Почина Робин Гиб, пејачот на британската група Би Џис, на 62 годишна возраст после долгата битка со ракот. "Семејството на Робин Гиб од Би Џис, изјавува со голема тага дека Робин почина денес после долгата битка со ракот. Семејството бара приватност и почит во овој тежок период. " - изјавил нивниот претставник за медиумите. Робин долго време страдаше од рак на дебелото црево и црниот дроб, а подоцна доби и пневмонија. Неговиот брат близнак, Маурис почина во 2003 година на 53 годишна возраст поради компликации со дебелото црево, а нивниот помлад брат Енди почина во 1988 година на 30 годишна возраст од срцева болест. Браќата Гиб стекнаа огромна слава во текот на 1970-те години кога ја основаа групата Би Џис, благодарение на хитовите како "How Deep Is Your Love", "Stayin' Alive" и "Night Fever" кои веднаш достигаа до првото место на топ листите во светот. Тие имаат добиено 7 Греми награди и беа примени во Рокенрол Халата на Славните во 1997 година. Tags: робин ...
сите 18 | | | веќе видена

Машкиот магазин Maxim и оваа година ја откри листа на 100-те најжешки дами во светот, и овојпат нивниот избор за прво место беше супермоделот Бар Рафаели. Мината година на првото место на листата на магазинот беше Рози Ханингтон Вајтли, додека оваа година тие ја избраа 26 годишната Израелска убавица Рафаели. Бар Рафаели " Јас сум шокирана што помеѓу толку убави дами јас сум прво место. Ви благодарам што гласавте за мене! Навистина сум почестена. Ова е титула што нема никогаш да ја заборавам. " - изјавила Рафаели. Оливија Мун Актерката Оливија Мун која наскоро ќе ја видиме во филмот "Magic Mike" е веднаш зад неа на второто место, додека убавицата од филмот "Black Swan", Мила Кунис е трета. Мила Кунис Во топ 10 се најдоа и Кети Пери, Оливија Вајлд, Џенифер Лоренс, Ема Стоун, Меган Фокс, Малин Акерман и Адриен Палицки. Tags: џенифер лоренс адриен палицки бар рафаели ема стоун кети пери малин акерман меган фокс мила кунис оливија вајлд оливија мун Можеби ве интересира? Бар Рафаели е најжешката девојка според ...
сите 5 | | | веќе видена

Сега кога “Sex and the City” е историја, фановите на серијата сигурно со нетрпение очекуваат да ја погледнат серијата која ќе биде нејзино продолжение “The Carrie Diaries.” Веќе се појави и првиот официјален трејлер и може да го погледнете подолу! 18 годишната актерка АнаСофија Роб ја има главната улога како младата Кери Бредшо, а освен неа се појавуваат и Остин Батлер, Фрима Агиман, Клое Бриџис и Брендан Дулинг. Серијата премиерно ќе започне да се емитува во јануари, 2013 година. Погледнете го првиот трејлер за “The Carrie Diaries”: Tags: the carrie diaries ана софија роб Можеби ве интересира? Првиот трејлер за серијата The Carrie Diaries (видео) - Недела, 20 Мај 2012 Први фотографии: Ана Софија Роб како младата Кери Бредшо! - Сабота, 24 Март 2012 Запознајте ја новата Кери Бредшо (фото) - Вторник, 28 Февруари 2012 Постари: Џеки Чен повеќе нема да снима акциони филмови! - Сабота, 19 Мај 2012 Џесика Алба ќе глуми во 3D продолжението на Sin City! - Петок, 18 Мај 2012 Серијата Gossip Girl завршува по ...
сите 9 | | | веќе видена

Познатиот актер Џеки Чен (58) на прес конференцијата во Кан потврди дека филмот "Chinese Zodiac" - неговиот 100-ти филм по ред, воедно ќе биде и неговиот последен акционен филм. " Ви велам, не сум млад повеќе....и навистина, навистина сум уморен. " - изјавил актерот. " Ова е мојот последен акционен филм. Светот е преполн со насилство. Ги сакам борбите, но го мразам насилството. " - додал Џеки. Филмот "Chinese Zodiac" во кино салите ќе се појави во декември. " Не сакам да бидам само ѕвезда од акционите филмови. Сакам да бидам вистински актер! Сакам да бидам Азискиот Роберт Де Ниро. Поради тоа во последните десет години работев и на некои други филмови, како што е "Karate Kid" во кој глумев постар човек. Не сакам публиката да мисли дека сум само за тепачки и комедии, туку да видат дека знам и да глумам. " - вели Џеки, кој својата кариера ја започна како каскадер во филмовите на Брус Ли, "Fists of Fury" (1972) и "Enter the Dragon" (1973). Tags: џеки чен Можеби ве интересира? Џеки Чен повеќе нема да снима ...
сите 4 | | | веќе видена

next