После Николас Кејџ, Киану Ривс и Џон Траволта, најновиот "патник низ времето" е актерот Силвестер Сталоне. Еден посетител на Ватикан го забележал ликот на познатиот актер на познатата Рафаелова фреска која датира од 1511 година.. Фреската "Кардинални и теолошки доблести", која Рафаело Санти ја насликал во 1511 година, го прикажува папата Григориј IX и неговите поданици, а еден од нив неверојатно многу наликува на ѕвездата од филмовите "Роки" и "Рамбо". Ентони Зонфрел, студент од Америка неодамна ја воочил сличноста на еден лик на фреската со актерот и кога се вратил дома ја поставил фотографијата на веб сајтот Reddit. Фотографијата набргу имала повеќе од 700 000 посетители и многу коментари. Некои коментирале дека сега и Сталоне ќе мора да докажува дека не е вампир, додека други велат дека станува збор за негов предок - што и не е толку невозможно со оглед на тоа дека актерот по потекло е Италијанец. Tags: силвестер сталоне Можеби ве интересира? Ликот на Силвестер Сталоне насликан на фреска од 1511 ...
сите 10 | | | веќе видена

Aктерката Оливија Њутон Џон планира да ги продаде легендарните, црни, кожени панталони кои ги носеше во филмот "Брилијантин", а парите од продажбата сака да ги донира за хуманитарни цели. После снимањето на филмот во 1978 година, Оливија си ги зела панталоните со себе, и ги чувала дома во ормарот цели 30 години, се додека не ги покажа пред публиката во шоуто на Опра Винфри кога гостуваше минатата година. Актерката изјавила дека панталоните се направени уште во 50-те години на минатиот век, така да веќе биле 25 години стари кога таа ги носела на снимањето на култниот филм "Брилијантин". Иако ги обожава тие панталони, се одлучила на тој чекор за да обезбеди финансиски средства за нов велнес центар за болните од рак во една болница во нејзиниот роден град Мелбурн. Tags: оливија њутон џон Можеби ве интересира? Оливија Њутон Џон ги продава легендарните панталони од Брилијантин! - Четврток, 10 Мај 2012 Постари: Џенифер Лав Хјуит стана ангел на Victoria's Secret (видео) - Четврток, 10 Мај 2012 Брус Вилис ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Џенифер Лав Хјуит гостуваше во една емисија каде и беше исполнета една од нејзините најголеми желби... Убавата и талентирана актерка се трансформираше во ангел на Victoria's Secret, но само на еден ден. "Сакам да бидам ангел на Victoria's Secret толку многу - макар и на еден ден." - изјавила таа во шоуто на Венди Вилијамс. "Сакам да ги носам крилјата! Веќе ја носам нивната долна облека, вежбам и подготвена сум. Сакам да бидам на насловната страна на каталог. Мислам дека тоа би било фино од нивна страна." - додала актерката. Желбата на Џенифер и се исполнила, па водителката изјавила дека во бекстејџ ја чекаат крилјата. 33 годишната бринета облечена во фустан дизајниран од Викторија Бекам се вратила во емисијата со нејзините Victoria's Secret крилја. Tags: џенифер лав хјуит Можеби ве интересира? Џенифер Лав Хјуит стана ангел на Victoria's Secret (видео) - Четврток, 10 Мај 2012 Џенифер Лав Хјуит му фрли око на Адам Левин! - Понеделник, 09 Април 2012 Џенифер Лав Хјуит - во секси издание за Maxim (фото) - ...
сите 4 | | | веќе видена

Брус Вилис стана татко по четврти пат минатиот месец, кога неговата сопруга Ема Хеминг ја роди малата Мабел Реј. Ема за која ова е прво дете, објавила преубава фотографија од нејзиниот сопруг и малата ќеркичка на Твитер. "Прекрасен ден во Будимпешта со љубовите на мојот живот." - напишала Ема под фотографијата. Ова е прво заедничко дете за 57 годишниот актер и дизајнерката, кои се во брак од март, 2009 година. Брус има уште три ќерки со поранешната сопруга Деми Мур (48) - Румер (23), Скоут (20) и Талула (17). Tags: брус вилис Можеби ве интересира? Брус Вилис ја покажа малата ќеркичка (фото) - Четврток, 10 Мај 2012 Погледнете го новиот трејлер за The Expendables 2 (видео) - Недела, 06 Мај 2012 Брус Вилис стана татко по четврти пат! - Понеделник, 02 Април 2012 Деми Мур на рехабилитација! - Недела, 05 Февруари 2012 Трејлер за филмот The Cold Light of Day! - Вторник, 31 Јануари 2012 Ново: Оливија Њутон Џон ги продава легендарните панталони од Брилијантин! - Четврток, 10 Мај 2012 Џенифер Лав Хјуит ...
сите 13 | | | веќе видена

"Gangster Squad" е филмот кој најверојатно ќе го привлече вашето внимание благодарение на фантастичните актери, акционите како и жешките сцени. Рајан Гослинг и Ема Стоун повторно се најдоа заедно во кревет во филмот "Gangster Squad", откако глумеа двојка и во романтичната комедија "Crazy, Stupid, Love". Ема и Рајан во филмот "Crazy, Stupid, Love" Овој пат дејството на филмот е префрлено во 1949 година, за време на гангстерските војни во околината на Лос Анџелес. Освен Стоун и Гослинг, во филмот ќе се појави и Шон Пен кој ќе глуми ладнокрвен убиец. Погледнете го првиот трејлер за филмот кој неодамна дебитираше на интернет: Tags: ема стоун рајан гослинг шон пен Можеби ве интересира? Рајан Гослинг и Ема Стоун - повторно во жешки сцени (видео) - Четврток, 10 Мај 2012 Рајан Гослинг и го спасил животот на една новинарка! - Среда, 04 Април 2012 Холивудските ѕвезди на црвениот тепих на Оскарите 2012 (фото) - Понеделник, 27 Февруари 2012 Tрејлер за филмот The Amazing Spider-Man! - Вторник, 07 Февруари 2012 Ева ...
сите 6 | | | веќе видена

YouTube сензацијата Ребека Блек се врати со спот за нејзиниот нов сингл “Sing It”. 14 годишната Ребека која минатата година се прослави благодарение на синглот "Friday" - беше прогласена за најлоша пејачка а песната "Friday" за најлоша песна на сите времиња! После дебитантскиот сингл таа си заработи многу гледачи на YouTube, многу лоши критики, но и фанови меѓу славните личности како Кети Пери, Лејди Гага и Џастин Бибер. Сепак лошите критики не ја спречија да продолжи да пее, па слушнете како звучи нејзиниот нов сингл :) Tags: ребека блек Можеби ве интересира? Ребека Блек се врати со нов спот (видео) - Четврток, 10 Мај 2012 Постари: Марун 5 го објавија спотот за Payphone (видео) - Четврток, 10 Мај 2012 Џони Деп настапи со Аеросмит и Алис Купер на забавата по премиерата на Dark Shadows (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Тиесто со нов спот (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Жељко Јоксимовиќ го претстави спотот за Евровизиската песна (видео) - Недела, 06 Мај 2012 Видео премиера: Џастин Бибер - Boyfriend! - ...
сите 2 | | | веќе видена

Tалентираната, млада актерка Индиа Исли ќе ја глуми младата Анџелина Џоли во филмот базиран на приказната за заспаната убавица, "Maleficent". Според Variety, Исли која неодамна се појави во филмот "Underworld: Awakening", ќе ја глуми злобната кралица во нејзините млади години, а снимањето треба да започне во јуни. На снимањето ќе и се придружат и Ел Фанинг која ќе биде принцезата Аурора, Шарлто Коплеј како Стефан, Кенет Кранхам кој ќе го глуми кралот и Миранда Ричардсон која ќе се најде во улогата на нејзината тетка. "Maleficent" ќе биде режиран од Роберт Стромберг, а Walt Disney Pictures премиерно ќе го објави филмот во кината дури на 14 март, 2014 година. Tags: анџелина џоли индиа исли Можеби ве интересира? Индиа Исли ќе ја глуми младата Анџелина Џоли! - Четврток, 10 Мај 2012 Анџелина Џоли стана претставник на УНЦХР! - Вторник, 17 Април 2012 Бред Пит и Анџелина Џоли се свршија! - Петок, 13 Април 2012 Бред Пит и Анџелина Џоли - повторно заедно на филм! - Четврток, 12 Април 2012 Анџелина Џоли како ...
сите 7 | | | веќе видена

Maрун 5 го објавија спотот за нивниот најнов сингл "Payphone". Во спотот, фронтменот на бендот, Адам Левин се обидува да ја спаси својата колешка кога ќе влезат крадци во нивната канцеларија. Но за жал, тој ќе биде погрешно сфатен и полицијата ќе започне да го брка мислејќи дека тој е крадецот. Спотот е во режија на Сем Баер. Што се однесува до пукањето и насилството во видеото, Левин е свесен дека видеото можеби ќе биде премногу eксплицитно за на телевизија. " Одлучивме да не играме по правилата. Преку глава ми е од типични спотови, како бендот само свири во спотот, мислам дека е забавно да се направи нешто поразлично. " - изјавил Левин. На "Payphone" се појавува и Виз Калифа, а синглот е вклучен на претстојниот албум на Марун 5, "Overexposed" - кој на пазарот ќе се најде на 26 јуни. Tags: aдам левин maрун 5 Можеби ве интересира? Марун 5 го објавија спотот за Payphone (видео) - Четврток, 10 Мај 2012 Адам Левин повторно слободен! - Понеделник, 02 Април 2012 Марун 5 го најавија новиот албум (видео) - ...
сите 5 | | | веќе видена

Романтичната комедија "10 Things I Hate About You" наскоро ќе добие свое продолжение кое воопшто нема да наликува на оригиналот од 1999 година. Variety потврди дека ѕвездата од филмот "Captain America", Хајли Атвел ќе глуми во продолжението насловено како "10 Things I Hate About Life" - со сценарио од Гил Џангер кој работеше и на оригиналниот филм во 1999 година. Хајли Атвел ќе ја има главната улога во продолжението Сеуште не е познато дали актерите од првиот филм - Џулија Стајлс, Џозеф Гордон Левит, Дејвид Крумхолц и Лариса Олејник ќе се појават и во продолжението. Во оригиналот глумеше и Хит Леџер, кој почина во 2008 година. "Тоа е приказна за двајца блиски, обични луѓе со нормални работи и нормални желби на кои наизглед убавите животи ќе им станат своеволни. Двајца луѓе кои ќе се најдат на исто време и исто место за да го прекинат својот живот...Шансата за нивно среќавање е толку чудна, смешна и тие одлучуват да ги одложат своите намери." - изјавил сценаристот за содржината на филмот. Tags: хајли атвел ...
сите 5 | | | веќе видена

Софија Вергара ја прекинала двегодишната врска со партнерот Ник Лоеб. Атрактивната Колумбиска актерка ја потврдила веста со тоа што се појавила сама на Мет Гала балот во понеделникот. "Тие многу се караа во последно време и многу пати беа пред раскинување." - изјавил извор за медиумите. Според странските медиуми причината за разделбата е се поголемата популарност на актерката која влијаела на нивната врска. Софија стекна огромна популарност со улогата во серијата 'Modern Family'. Таа и Ник се запознаа во 2010 година на забавата по повод доделувањето на наградите Златен глобус. Tags: софија вергара Можеби ве интересира? Софија Вергара повторно е сингл! - Среда, 09 Мај 2012 Бијонсе прогласена за најубава жена во светот! - Среда, 25 Април 2012 Tрејлер за филмот The Three Stooges! - Четврток, 22 Март 2012 Сексипилната Софија Вергара на насловната страна на Esquire (фото) - Вторник, 20 Март 2012 Мажите ја избраа Софија Вергара за најпосакувана жена! - Вторник, 31 Јануари 2012 Постари: Ријана - ултра ...
сите 9 | | | веќе видена

И Ријана позираше за познатиот селебрити фотограф Тери Ричардсон. 24 годишната пејачка провокативно позирала во кратки тексас панталончиња. И додека на црнобелите фотографии РиРи изгледа жешко, таа синоќа објавила многу поразлична фотографија на Твитер. На фотографијата се гледа дека прима инфузија во болница. Но според медиумите не станува збор за ништо сериозно, туку само за премореност. Tags: ријана Можеби ве интересира? Ријана - ултра секси во фотосесијата за Тери Ричардсон (фото) - Среда, 09 Мај 2012 Тулиса Контоставлос е најсекси жена нa светот за 2012! - Среда, 02 Мај 2012 Ријана ќе глуми негативец во Fast and Furious 6! - Среда, 02 Мај 2012 Видео премиера: Ријана - Where Have You Been! - Понеделник, 30 Април 2012 Видео премиера: Колдплеј и Ријана - Princess of China! - Четврток, 26 Април 2012 Ново: Софија Вергара повторно е сингл! - Среда, 09 Мај 2012 Постари: Катарина Ивановска во секси долна облека за Nordstrom (фото) - Среда, 09 Мај 2012 Што е секси за ангелите на Victoria's Secret? ...
сите 10 | | | веќе видена

Популарната 23 годишна манекенка Катарина Ивановска постојано го збогатува своето портфолио, соработувајќи со познати модни куќи и брендови, а неодамна стана заштитно лице на престижниот синџир на продавници "Nordstrom". За таа цел, Катарина позираше во долна облека за потребите на нивниот априлски каталог. Македoнската убавица позирала во секси и забавна долна облека од познати брендови како Calvin Klein, DKNY, Michael Kors, Hanky ​​Panky и Panache. Можеби ве интересира? Катарина Ивановска во секси долна облека за Nordstrom (фото) - Среда, 09 Мај 2012 Официјален трејлер за филмот Трето полувреме! - Петок, 10 Февруари 2012 Катарина Ивановска во новата кампања на H&M! - Четврток, 26 Јануари 2012 Првиот трејлер за Македонскиот филм "Трето Полувреме" - Среда, 18 Јануари 2012 Kaтарина Ивановска со нова фотосесија за Pain de Sucre Swimwear! - Петок, 13 Јануари 2012 Ново: Софија Вергара повторно е сингл! - Среда, 09 Мај 2012 Ријана - ултра секси во фотосесијата за Тери Ричардсон (фото) - Среда, 09 Мај ...
сите 13 | | | веќе видена

Aнгелите на Victoria's Secret и оваа година ја создадоа својата листа на нај секси славни жени за 2012 година, па погледнете го нивниот избор. Сексипилните Кендис Сванпоел, Ерин Хедертон, Линдзи Елингсон и новодојдената девојка Тони Гарн во видеото ги најавуваат победничките во неколку категории како: најсекси усни, најсекси коса, најсекси очи, најсекси актерка итн. Еве дел од нивната листа: Најсекси актерка - Шарлиз Терон Најсекси мајка - Бијонсе Најсекси нозе - Стејси Киблер Најсекси насмевка - Џесика Честејн Најсекси смисла за хумор - Ема Стоун Најсекси очи - Џенифер Лоренс Најсекси летен стил - Блејк Лајвли Најсекси бикини тело - Аналин Мекорд Најсекси усни - Аманда Сејфрид Погледнете го видеото! Се согласувате ли со изборот на ангелите? :) Tags: victorias secret ерин хедертон кендис сванпоел линдзи елингсон тони гарн Можеби ве интересира? Што е секси за ангелите на Victoria's Secret? (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Бремената Алесандра Амброзио позираше гола (фото) - Понеделник, 23 Април 2012 Ерин ...
сите 8 | | | веќе видена

Ѕвездата од серијата "Очајни домаќинки", атрактивната Ева Лонгорија е новото заштитно лице на Sheba Passions и учествува во новата рекламна кампања за оваа компанија која произведува храна за мачки. Иако неодамна заврши со снимањето на популарната серија, изгледа дека актерката планира да се задржи на телевизијата. Убавата Ева сними и интересна фотосесија со слаткиот мачор од рекламата, Ник а на една од фотографиите е и топлес. Погледнете го и видеото од снимањето на рекламата која целосно треба да се појави наскоро: Tags: ева лонгорија Можеби ве интересира? Ева Лонгорија во реклама за храна за мачки (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Ева Лонгорија повторно сама! - Четврток, 08 Март 2012 Eва Лонгорија- жена на годината! - Вторник, 31 Јануари 2012 Ресторанот на Ева Лонгорија заработи тужба! - Среда, 23 Ноември 2011 Очајните домаќинки со секси фотосесија за последната сезона! - Понеделник, 12 Септември 2011 Ново: Софија Вергара повторно е сингл! - Среда, 09 Мај 2012 Ријана - ултра секси во фотосесијата за ...
сите 14 | | | веќе видена

Ѕвездата од серијата "Очајни домаќинки", атрактивната Ева Лонгорија е новото заштитно лице на Sheba Passions и учествува во новата рекламна кампања за оваа компанија која произведува храна за мачки. Иако неодамна заврши со снимањето на популарната серија, изгледа дека актерката планира да се задржи на телевизијата. Убавата Ева сними и интересна фотосесија со слаткиот мачор од рекламата, Ник а на една од фотографиите е и топлес. Погледнете го и видеото од снимањето на рекламата која целосно треба да се појави наскоро: Tags: ева лонгорија Можеби ве интересира? Ева Лонгорија во реклама за храна за мачки (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Ева Лонгорија повторно сама! - Четврток, 08 Март 2012 Eва Лонгорија- жена на годината! - Вторник, 31 Јануари 2012 Ресторанот на Ева Лонгорија заработи тужба! - Среда, 23 Ноември 2011 Очајните домаќинки со секси фотосесија за последната сезона! - Понеделник, 12 Септември 2011 Постари: Бред Пит е новото заштитно лице на парфемот Chanel 5! - Среда, 09 Мај 2012 Ана Винтоур: ...
сите 18 | | | веќе видена

Нa забавата по повод премиерата на новиот филм на Џони Деп , "Dark Shadows", актерот се качи на сцена и настапи во живо заедно со легендарниот Алис Купер и фронтменот на бендот Аеросмит, Стивен Тајлер. Супергрупата изведе неколку класици од Купер вклучувајќи ја и "School's Out", потоа "Another Brick in the Wall" од Пинк Флојд, "Come Together" од Битлси и "Whole Lotta Love" од Лед Цепелин. Погледнете како изгледаше нивниот заеднички настап: Специјалната проекција на филмот "Dark Shadows"се одржа во Грауман Кинескиот Театар. Џони Деп беше присутен на премиерата заедно со другите актери од филмот како Мишел Фајфер, Ева Грин и Клое Морец. Џони Деп и актерките од филмот Dark Shadows на премиерата Tags: џони деп алис купер стивен тајлер Можеби ве интересира? Џони Деп настапи со Аеросмит и Алис Купер на забавата по премиерата на Dark Shadows (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Филмови кои мора да ги погледнете ова лето! - Петок, 20 Април 2012 Џони Деп и Натали Портман во новиот спот на Пол Макартни (видео) - ...
сите 6 | | | веќе видена

Бред Пит е новото заштитно лице на женскиот парфем Chanel 5. 48 годишниот актер ќе влезе во историјата како првиот машки модел кој ќе го рекламира овој познат парфем. Според E! Online, Бред ќе започне со снимање на првата рекламна кампања оваа недела во Лондон. Познатиот актер ќе ги следи стапките на ѕвезди како Катрин Денев, Никол Кидман, Лорен Хутон, Естела Ворен и Али МекГроу кои исто така своевремено го рекламираа култниот парфем. Aктерот и неговата свршеница Анџелина Џоли веќе купија и нова куќа во градот каде ќе ја снима рекламата. Tags: бред пит Можеби ве интересира? Бред Пит е новото заштитно лице на парфемот Chanel 5! - Среда, 09 Мај 2012 Бред Пит и Анџелина Џоли се свршија! - Петок, 13 Април 2012 Бред Пит и Анџелина Џоли - повторно заедно на филм! - Четврток, 12 Април 2012 Биолошката мајка го сака Пакс назад - Анџелина Џоли очајна! - Сабота, 07 Април 2012 Бред Пит полудел по младата aктерка Џенифер Лоренс! - Сабота, 24 Март 2012 Постари: Ана Винтоур: Ким Кардашијан на насловна на Vogue ...
сите 9 | | | веќе видена

Популарниот диџеј Тиесто го објави спотот за неговиот нов сингл "We Own the Night". Тиесто ги здружи силите со Волфанг Гартнер и Лучијана во "We Own the Night". "Навистина сум среќен за тоа како испадна синглот. Можете да ги слушнете индивидуалните стилови на секој од нас, но заедно создаваат нешто навистина специјално." - изјавил диџејот за соработката. Тој ќе го вклучи синглот на неговиот претстоен микс албум "Club Life: Volume Two Miami". Tiesto- We Own The Night ft. Luciana Tags: far east movement тиесто Можеби ве интересира? Тиесто со нов спот (видео) - Среда, 09 Мај 2012 Постари: Жељко Јоксимовиќ го претстави спотот за Евровизиската песна (видео) - Недела, 06 Мај 2012 Видео премиера: Џастин Бибер - Boyfriend! - Петок, 04 Мај 2012 Џенифер Лопез го објави спотот за Follow the Leader (видео) - Петок, 04 Мај 2012 Видео премиера: Шакира - Addicted to You! - Среда, 02 Мај 2012 Шерил Кол го објави спотот за Call My Name (видео) - Среда, 02 Мај 2012
сите 4 | | | веќе видена

Ана Винтоур (главната уредничка на магазинот Vogue) воопшто не ја поднесува Ким Кардашијан. Наводно таа и забранила влез на реалити ѕвездата на настанот Мет Гала 2012 кој се одржа пред два дена, иако нејзинот дечко Кение Вест бил присутен. "Ана ја мрази Ким. Зошто би била таа поканета на настанот? Таму се појавуваат најголемите ѕвезди на светот, а Ким не се вклопува со нив." - изјавил извор за RadarOnline. Ким секако може да си дозволи да си купи карта за популарниот настан, како што направи моделот од насловната страна на Sports Illustrated, Кејт Аптон откако не беше поканета. Но изворот додал: "Картата за Мет Гала е 25 000 долари, но Ким не може да купи поради фактот што Ана Винтоур едноставно не ја сака таму!" Иако реалити ѕвездата би направила се што е во нејзината можност за да биде во центарот на вниманието, таа не може да се надева ниту на насловна страна на престижниот магазин. "Ана Винтоур ќе и дозволи на Ким Кардашијан да се појави на насловната страна на Vogue само преку нејзиното мртво тело. Се ...
сите 7 | | | веќе видена

Oткако изјави дека посвои син во март, актерката Шарлиз Терон го чуваше малиот Џексон подалеку од очите на јавноста - се досега! Веќе се појавија првите фотографии од 36 годишната Оскаровка и нејзиното синче. Шарлиз и Џексон за прв пат биле фотографирани заедно вчера на аеродромот во Париз, Франција. "Одсекогаш знаев дека сакам да имам семејство. Мислам дека мајка ми повеќе не можеше да чека за внуци." - изјавила актерката за мајското издание на магазинот Vogue UK. "Се надевам дека ќе бидам како мојата мајка. Фер, строга, полна со љубов и поддршка. Мајка ми стори се за да бидам тоа што сум сум. Нашето семејство ни е се. "- додала Шарлиз. Шарлиз е сингл откако ја прекина 9 годишната врска со Стјуарт Таунсенд во 2010 година. Tags: шарлиз терон Можеби ве интересира? Први фотографии од синчето на Шарлиз Терон! - Вторник, 08 Мај 2012 Бијонсе прогласена за најубава жена во светот! - Среда, 25 Април 2012 Шарлиз Терон - најновата жртва на хакерите (фото) - Недела, 01 Април 2012 Шарлиз Терон јавно го пофали ...
сите 13 | | | веќе видена

next